Wspieramy rozwój dziecka przez zabawę

Zabawki edukacyjneGodziny przed telewizorem, czy tabletem oraz często słyszana przez rodziców fraza "nudzi mi się" to sygnał dla każdego rodzica, że przyszedł czas na zmiany. Nasze dziecko komunikuje nam, że właśnie teraz oczekuje z naszej strony świeżych pomysłów na spędzenie wolnego czasu w domu. Postanowiliśmy podjąć to wyzwanie, przychodząc Wam z pomocą. Wbrew pozorom możliwości są ogromne, a lista propozycji zabaw kreatywnych stanowi niekończącą się historię. Wystarczą dobre chęci i pomoc z naszej strony, a poziom aktywności dziecka zaskoczy nie jednego rodzica.

Kreatywne zabawy dla dzieci:

  1. Malowanie zabawek z tektury - autko z tektury, domek dla lalek, a może kartonowy tajemniczy zamek? Każde dziecko znajdzie coś dla siebie i swoich przyjaciół. Dzieci przy pomocy wybranych przez siebie narzędzi (farby, kredki, flamastry) w idealny sposób szlifują swoje umiejętności plastyczne, rozwijając kreatywność podczas zabawy. To oni są twórcami powstającego dzieła i tylko od nich zależy, jaki będzie efekt ich działań. Dzieci lubią wyzwania, a przede wszystkim uwielbiają swobodę podczas zabawy. Zabawki z tektury stanowią więc idealną propozycję pobudzającą twórczą inicjatywę naszych maluchów. Przyłącz się i Ty do wspólnej zabawy z dzieckiem, a już po kilku chwilach zostaniesz pochłonięty kreatywną pracą.

  2. Klocki konstrukcyjne - zazwyczaj występują w formie drewnianych klocków. Kolorowe klocki konstrukcyjne to niezwykle oryginalny sposób na spędzenie wolnego czasu przez dzieci. Ta przygoda wciąga maluchy na wiele godzin, a ich wyobraźnia chodzi na najwyższych obrotach. Nic dziwnego, w końcu nie od dziś wiadomo, że klocki dla dzieci i zabawy nimi, stanowią nieodzowny element życia każdego malucha. Kolejną propozycję w tej dziedzinie mogą stanowić magnetyczne klocki drewniane, które ze względu na swoje bezpieczeństwo i wysoką jakość wykonania, posłużą do kreatywnej zabawy już najmłodszym odkrywcom.

  3. Abecadło z pieca spadło - słyszeliście o tekturowych puzzlach z alfabetem? Jeśli nie, to na prawdę warto zapoznać się z zawartością tego magicznego pudełka. Pomysł na edukację przez kreatywną zabawę w postaci kolorowego alfabetu wzbudzi zainteresowanie i ciekawość nawet najbardziej wymagających wielbicieli puzzli.

  4. Mały majsterkowicz - zestawy konstrukcyjne stanowią propozycję dla starszych dzieci żądnych przygód (od 6 roku życia). Wybór jest ogromny. Na wyróżnienie w szczególności zasługuje drewniany helikopter, drewniany samolot, drewniany katamaran i drewniany jeep. Proponowane zestawy konstrukcyjne to idealna metoda na organizacji wolnego czasu w długie, letnie popołudnia. Te zabawki urzekną serca całej rodziny. To przedmioty niezwykle piękne w swej prostocie, a rzeczą niesamowitą jest fakt, że nie kto inny, jak nasze dziecko jest ich konstruktorem. To porywające dzieło, które z pewnością ozdobi naszą półkę w salonie, to wynik zaangażowania i ciężkiej pracy naszego kreatywnego malucha.

  5. Kolorowanki - z pozoru oczywista i dość powszechna propozycja rozrywki, jednak w dobie dostępu do elektronicznych kolorowanek w formie ściągniętych aplikacji, papierowa wersja nie jest już rzeczą tak wiadomą i powszechną. Tym bardziej warto pielęgnować cenne wartości, jakie niesie za sobą ten rodzaj zabawy. Dla bardziej wymagających i poszukujących nowych przygód maluchów świetnie sprawdzi się kolorowanka 3D. Jest to doskonała propozycja dla wszystkich dzieci lubiących wykonywać twórcze prace. Efekty są naprawdę piorunujące.


Podsumowując, pamiętajmy, że poprzez kreatywną, odkrywczą zabawę, mamy możliwość pielęgnowania wyobraźni naszych maluchów, pobudzania ich do samodzielnego działania i wzmocnienia odwagi w swoje możliwości. To naprawdę istotne wartości, które kształtują osobowość naszych pociech w pierwszych latach ich życia. Aktywność dzieci i wiara w swoje siły, przekładają się na ich umiejętności społeczne, takie jak: otwartość, inicjatywa, podejmowanie samodzielnych działań, czy umiejętność nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Do wspaniałej zabawy nie potrzeba naprawdę wiele. Czasami wystarczy kawałek tektury i kilka kolorowych zabawek. Z pozoru zwykłe, drewniane klocki mogą stanowić motor napędowy do podejmowania samodzielnych decyzji. To my jako rodzice, dajemy dziecku narzędzia i materiały do pracy. Bądźmy więc owocnym drogowskazem w życiu naszych dzieci. Już dziś postaw na kreatywność najmłodszych domowników.

Więcej pomysłowych zabawek znajdziesz w sklepie https://www.hoplik.pl/.

Ocena: 5.0