Wszywka alkoholowa Esperal - skuteczna metoda w walce z alkoholizmem

Wszywka alkoholowaWszywka alkoholowa Esperal skutecznie powstrzymuje ochotę na sięganie po alkohol oraz pomaga wyjść z alkoholizmu.

Wszywka alkoholowa Esperal jest coraz popularniejszym zabiegiem w walce z alkoholizmem, Jest to metoda awersyjna wspomagająca leczenie nałogu alkoholowego ciesząca się dużym powodzeniem wśród osób o różnym stopniu zaawansowania nałogu alkoholowego. Esperal nie powinien być jednak stosowany tylko i wyłącznie jako jedyną formę terapii w walce z alkoholizmem. To dość często popełniany błąd, który niestety z góry jest skazany na niepowodzenie w leczeniu alkoholizmu.

Czym jest wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal to lek w formie tabletek o nazwie Disulfiram WZF, które zostają wszyte pod powięź mięśnia pośladkowego, lub też w okolicach łopatki. Wszywka alkoholowa Esperal skutecznie powstrzymuje chęć spożycia napojów alkoholowych oraz pomaga wyjść z nałogu alkoholowego.

Wszywka alkoholowa Esperal - metoda skuteczna i bezpieczna

Żeby wszywka alkoholowa Esperal była nie tylko skuteczną, ale przede wszystkim bezpieczną formą terapii, warto wybrać specjalistyczny gabinet leczenia uzależnień do implantacji Esperalu. Wszywka alkoholowa implantowana w https://gabinetchirurgiczny.com/ w Warszawie wszywana jest w specjalistycznym, odpowiednio do tego przystosowanym gabinecie. Pacjent czuje się komfortowo i ma zapewnioną pełną dyskrecję. Podczas zabiegu implantacji Esperalu obecny jest wyłącznie lekarz wykonujący zabieg. Implantacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, po niewielkim nacięciu skóry pacjenta.

Nacięcie to jest niezbędne, ponieważ wszywka umieszczana jest podskórnie, najczęściej w okolicy pośladka, obojczyka albo ramienia. Lek Esperal powinien być zaimplantowany
w okolicy mięśniowej. Dzięki temu jego działanie jest najbardziej skuteczne. Pacjent nie musi martwić się o bliznę po zabiegu, gdyż jest ona na tyle mała, że praktycznie jej nie widać. Dodatkowo, co warto podkreślić, sposób implantacji nie jest przypadkowy, gdyż samodzielne wyciągnięcie wszywki jest przez to niemożliwe. W celu jej ewentualnego usunięcia pacjent musi ponownie udać się na zabieg.

Czas działania wszywki alkoholowej Esperal

Odpowiednio dobrana dawka leku u Pacjenta działa w jego organizmu przez okres 8-12 miesięcy. Po zakończeniu działania leku, nie ma przeciwwskazań aby zabieg implantacji Esperalu został ponownie wykonany.

Rekonwalescencja po zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal

Właściwie od razu po zabiegu implantacji Esperalu Pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Zaszycie jest zabiegiem mało inwazyjnym i całkowicie bezbolesnym (w przypadku niskiej odporności na ból podawane jest znieczulenie miejscowe). Osoba zaszyta bezwzględnie powinna przez cały okres działania wszywki powstrzymać się od picia napojów alkoholowych. Próby tzw. „przepicia” Esperalu niestety są bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia osoby zaszytej. 100% abstynencja jest w gruncie rzeczy jedynym lekarskim zaleceniem po zabiegu.

Zalecenia po zabiegu zaszycia

Niemalże po każdym zabiegu, w którym następuje ingerencja w ciało człowieka należy dbać o ranę i bliznę w sposób szczególny. Wymagana jest odpowiednia higiena miejsca wykonywanego zabiegu. Niezbędne jest codzienne przemywanie rany oraz systematyczna zmiana opatrunku. Dzięki tym działaniom pacjent u którego była implantowana wszywka alkoholowa Esperal minimalizuje ryzyko wystąpienia zakażenia rany. Jeżeli Pacjent zauważy niepokojące objawy wskazujące na zakażenie miejsca implantacji (np. wyciek płynu surowiczego) powinien niezwłocznie zgłosić się do gabinetu w którym był wykonywany zabieg.

Przeciwwskazania do zabiegu implantacji Esperalu

Zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny (wykonywany w znieczuleniu miejscowym). Przeciwwskazań do wykonania zabiegu nie jest dużo. Na implantację wszywki natomiast nie dostaną zgody (lekarza) osoby będące pod wpływem alkoholu. Wymagana jest 48 godzinna abstynencja przed zabiegiem. Osoby, które mają schorzenia związane z układem krążenia, układem nerwowym i oddechowym również nie będą zakwalifikowania do zabiegu. Pacjenci z chorobami wątroby i cukrzycą, także nie mogą sobie pozwolić na zabieg zaszycia. Dolegliwości te mogą niestety w znaczny sposób nasilać się pod wpływem działania Esperalu. Co więcej wszywka alkoholowa Esperal poprzez swoje aktywne działanie upośledza właściwy metabolizm alkoholu we krwi. Dlatego też narządy wewnętrzne osoby poddawanej implantacji muszą być w dość dobrym stanie ogólnym.

Skutki uboczne po wypiciu alkoholu u osób z wszytym Esperalem

Zaszycie alkoholowe z wykorzystaniem leku Esperal jest bardzo często wybieraną metodą w procesie leczenia choroby alkoholowej. Dzieje się tak dlatego, gdyż lek ten skutecznie wywołuje awersję do spożywania napojów alkoholowych. Stąd też terapia Esperalem, nazywana jest również terapią awersyjną. W momencie, kiedy osoba zaszyta zbagatelizuje obecność Esperalu w swoim organizmie i wypije nawet niewielką ilość napojów wysokoprocentowych, musi liczyć się z wyjątkowo nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi, które przypominają kaca, lecz są dużo bardziej intensywne i dłużej się utrzymują.

Należą do nich:

  • nudności oraz wymioty,
  • silne i pulsujące bóle głowy,
  • duszności i uczucie niepokoju i lęku,
  • metaliczny posmak w ustach,
  • nagłe skoki ciśnienia,
  • zaczerwienienie okolic twarzy,
  • nadpotliwość,
  • zaburzenia psychiczne.

Ryzyko powikłań po zabiegu

Ryzyko powikłań po zabiegu implantacji Esperalu jest niewielkie. Najczęściej występujące skutki uboczne mogą być związane z samym gojeniem się rany po zabiegu. W niektórych przypadkach może wystąpić obrzęk w okolicy rany, swędzenie i pieczenie, ból lub też zaczerwienienie. Wszystkie wyżej wymienione objawy najczęściej znikają w ciągu kilku dni. Jeżeli jednak utrzymują się dłużej, niezbędna jest niezwłoczna konsultacja medyczna.

Należy pamiętać, że jeżeli zaszyty alkoholik utrzymuje 100% abstynencję - dla jego organizmu lek Esperal pozostaje zupełnie obojętny. Wszystko zmienia się jeżeli chorujący na alkoholizm zdecyduje się na wypicie napoju wysokoprocentowego. W wyniku spożycia alkoholu w organizmie zachodzi tzw. reakcja disulfiramowa, polegająca na gromadzeniu się
w krwiobiegu aldehydu octowego. U osoby bez wszywki enzymy wątrobowe rozkładają aldehyd do postaci nieszkodliwej dla człowieka. U pacjentów z wszywką ten proces zachodzi zdecydowanie wolniej i z dużym utrudnieniem. Osoby zaszyte opisują odczuwane przez siebie skutki uboczne jako nasilone objawy zatrucia alkoholowego. Dlatego warto stosować się do zaleceń lekarza jeżeli chodzi o całkowitą abstynencję przez cały okres terapii awersyjnej. Esperalem.

Kompleksowa i skuteczna terapia alkoholizmu

Żeby leczenie choroby alkoholowej przyniosło rezultaty oraz aby było w pełni bezpieczne i skuteczne, nie wystarczy samo zaimplantowanie wszywki alkoholowej. Oczywiście Esperal jest bardzo pomocny w leczeniu alkoholizmu bo dzięki niemu możliwe jest przerwanie nawet długotrwałego ciągu alkoholowego. Jest to zatem idealny moment do zrobienia najtrudniejszego pierwszego kroku i rozpoczęcia kompleksowej terapii leczenia alkoholizmu.

Komentarze