Wybierz idealną czapkę damską na zimę

Damska czapka na zimęKażda kobieta ceni sobie efektowne dodatki. Obecnie coraz większą popularność zyskują czapki, które w sezonie zimowym dodadzą charakteru naszym stylizacjom. W damskiej szafie mogą zagościć zarówno eleganckie modele wykonane z kaszmiru czy angory, ciepłe czapki z pomponami czy cekinowymi aplikacjami, a także sportowe, bawełniane kroje. Wybór czapki powinien uwzględniać nasz gust i potrzeby. Z poniższego artykułu dowiesz się m.in., dlaczego warto zdecydować się na zakup czapki, jak właściwie dobrać model do kształtu twarzy oraz które z nich cieszą się obecnie największą popularnością.

Dlaczego warto zdecydować się na czapkę?

Przez głowę ucieka niemal 70 procent ciepła organizmu. Noszenie czapki pozwala więc nie tylko chronić organizm przed wyziębieniem, ale również sprawia, że nie tracimy energii i możemy w pełni skupić się na innych czynnościach. Poza aspektem czysto naukowym, warto również pomyśleć o czapce jako dodatkowym elemencie naszej garderoby. Kobiety najczęściej dobierają buty i torebki pod kolor. Dzieje się tak dlatego, że w ten sposób jesteśmy w stanie zachować proporcje kolorystyczne stylizacji i łączyć ze smakiem kilka barw. W okresie jesienno-zimowym, dodatkowe uzupełnienie stylizacji może stanowić również czapka.

Który model czapki wybrać?

Czapka, jak i inne elementy garderoby dostępne w sklepie Kocham Czapki (kominy, rękawiczki), powinny nie tylko pasować do naszego ubioru, ale również doskonale współgrać z naszymi rysami twarzy.

Osoby z wysokim czołem, zaokrąglonym podbródkiem i delikatnie zarysowanymi kościami policzkowymi mogą zdecydować się na każdy dostępny model czapki, we wszystkich będą wyglądać pięknie!

Jeśli Twoja twarz jest zaokrąglona, a więc masz niskie czoło, zaokrąglone policzki i linię szczęki zdecyduj się na model, który odwróci uwagę od proporcji - idealnie sprawdzi się czapka o asymetrycznym ułożeniu lub tzw. kangurka.

Jeśli Twoja twarz jest kwadratowa, pamiętaj o wyborze czapki z dodatkowymi urozmaiceniami. W ten sposób sprawisz, że wyda się ona smuklejsza a pompon czy cekinowe aplikacje sprawią, że stylizacja nabierze dodatkowego charakteru.

Z kolei, jeśli masz twarz przypominającą proporcjami trójkąt, czyli szersze czoło i węższy podbródek pomyśl o grubej, dzierganej czapce.

Sprawdź czapki zimowe damskie w sklepie Kocham Czapki, znajdziesz ponad 500 propozycji!

Najpopularniejsze modele czapek na zimę

Czapki zimowe damskie dzięki swojej ponadczasowości mogą służyć nam przez kilka sezonów. Warto więc zdecydować się na modele, które cieszą się popularnością bez względu na upływający czas. Najczęściej wybierane czapki na zimę dla całej rodziny to proste modele bez dodatków, czapki z pomponami, czapki smerfetki i model beanie, czapki "pilotki" (uszatki) oraz berety, opaski czy futrzane nakrycia głowy. Dużą popularnością cieszą się również modele z warkoczowymi splotami oraz futrzanymi wykończeniem i kapelusze.

Codzienna pielęgnacja czapki

Pamiętaj, że czapka tak samo jak inne części naszej garderoby powinna być regularnie prana. Jednak przed włożeniem jej do pralki odwróć ją na wewnętrzną stronę. W ten sposób uchronisz czapkę (zwłaszcza jeśli ma zdobienia) jak i inne prane ubrania czy dodatki przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Czapka zimowa powinna być prana w temperaturze do 30 stopni. By uniknąć zbicia materiału warto zmniejszyć obroty pralki do minimum. Wilgotną czapkę po wyjęciu z pralki odwróć od razu na zewnętrzną stronę i pozostaw na płaskiej powierzchni do wyschnięcia.

Komentarze