Wyciskarka do cytrusów - jaką kupić?

Wyciskarka do cytrusówCytrusy to owoce uwielbiane przez Polaków. Dzięki ich całorocznej dostępności z przyjemnością raczymy się pomarańczami, grejpfrutami, mandarynkami oraz cytrynami w różnych postaciach. Dostarczają nam nie tylko zmysłowej radości, ale i witamin oraz minerałów. Jeśli chcemy korzystać z ich dobrodziejstw bez konieczności upychania ich w codziennym menu, pijmy świeżo wyciskane soki. Wyciskarka do cytrusów przyda się zarówno w domu, jak i w lokalach gastronomicznych.

Małe wyciskarki ręczne - ekonomicznie i dla niewielkich potrzeb Jeśli szukasz sprzętu do domu, wystarczająca może okazać się ręczna wyciskarka do cytrusów - nawet ta najprostsza, działająca jak praska do czosnku. Przekrojony owoc poddaje się sile rąk, wzmocnionej przez dwa ramiona wyciskacza. Takie drobne gadżety sprawdzają się najlepiej podczas wyciskania soku z cytryn czy limonek, ale znajdziesz też modele przeznaczone np. do pomarańczy.

Każdy z nas pamięta także klasyczne wyciskarki w formie wyżłobionego trzonu, wokół którego należy okręcać połówkę owocu, aby w dolnym pojemniku pojawił się sok. Takie modele są nadal dostępne w sklepach z wyposażeniem gastronomicznym. Małe gadżety ręczne wystarczą, jeśli pijesz sok sporadycznie lub wykorzystujesz go np. do przyprawienia sałatki.

Lubisz pić lub robić kolorowe drinki? Pierwsze omówione wyciskacze (wykorzystujące moc prasy) mogą być podręcznym narzędziem barmana. Jeśli jesteś nim na domowych imprezach lub pełnisz funkcję managera baru, z pewnością powinny Cię zainteresować. Za kilkadziesiąt złotych wyposażysz dom lub pracowników w przydatny gadżet, dzięki któremu napoje będą urozmaicone o świeże soki pozbawione pestek. Jeśli natomiast zajmujesz się gastronomią, przyjrzyj się dalszej części artykułu.

Duże wyciskarki dźwigniowe i wyciskarki elektryczne - przy większym budżecie

Wyciskarka do cytrusów, która będzie eksploatowana każdego dnia, powinna być bardziej stabilna i niezawodna. Istotnym aspektem jest również czynnik ludzki - wyciśnięcie wielu soków dziennie może okazać się zbyt wyczerpujące. Unikniesz tego, kupując dobre narzędzie. Przy okazji, wykorzystasz energię pracownika do znacznie ważniejszych celów.

Pierwszą propozycją jest również wyciskarka ręczna, lecz tym razem znacznie większa. Duży model dźwigniowy, który wyprodukowano ze stali wysokiej jakości, pozwala na szybsze wyprodukowanie napoju i nie wymaga dużego wkładu siły fizycznej. Wygląda też efektownie - jeśli personel wyciska soki przy klientach, prezentuje się znacznie lepiej.

Jeśli świeże soki są ważną pozycją w menu, jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie drugi typ wyciskarki do cytrusów. Elektryczny sprzęt pracuje wydajnie i szybko. W zależności od potrzeb możesz wybrać wyciskacz o określonej mocy i przewidywanej produkcji soku. W dobrze prosperujących lokalach przydadzą się modele przystosowane do pracy ciągłej, wyposażone w cichy i wydajny silnik oraz wykonane z nierdzewnych i wytrzymałych materiałów. Pamiętajmy, że nie wszystkie są odporne na kwas zawarty w cytrusach.

Wyciskarka do cytryn

Czy warto zainwestować w wyciskarkę do cytrusów?

Powiedzenie mówi, że skąpy dwa razy traci. Jeśli rozważasz zakup profesjonalnego wyciskacza, prawdopodobnie wiesz już, że będzie Ci potrzebny. Zdecydowałeś się na prowadzenie własnego biznesu? Inwestycja w dobry sprzęt obniży kolejne, niepotrzebne koszty.

Wprowadzenie świeżych soków do menu restauracji lub kawiarni to okazja do przyciągnięcia klientów zorientowanych na zdrowy styl życia - tak modny w ostatnich latach. Wykorzystaj to w swoim biznesie: postaw na bezkofeinowe napoje dodające energii i dbające o samopoczucie.

Jeśli natomiast chcesz zrobić to dla siebie i swojej rodziny - tym lepiej! Wiele osób chętniej przyjmuje witaminy w postaci płynnej niż stałej. Przemycaj cytrusy, przygotowując świeże soki dla swoich bliskich. Znajduje się w nich znacznie więcej wartości odżywczych niż w tych pasteryzowanych, które stoją na sklepowych półkach. Łatwiej i szybciej zrobisz to przy pomocy większych sprzętów - zarówno ręcznych, jak i elektrycznych.

Komentarze