Wymagania cery 30-latki

Cera 30-latkiZ biegiem lat wymagania i potrzeby cery mogą się zmieniać. Trądzik oraz problemy cery typowe dla nastolatek i studentek masz już za sobą, dlatego skóra wygląda lepiej. Ale nie znaczy to, że nie potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Czas, żeby zacząć działać profilaktycznie! Jeśli teraz odpowiednio zadbasz o swoją twarz, za kilkanaście lat będziesz sobie wdzięczna.

Potrzeby skóry 30-latki

Ta granica wieku jest umowna. Najczęściej 30-latki nie mogą narzekać na zmarszczki czy przebarwienia, ale jest to uwarunkowane genetycznie. Prawda jest taka, że pielęgnację typową dla trzydziestolatek należy wprowadzić wcześniej. Wiele bowiem zależy od tego, w jakiej kondycji jest twoja skóra.

W okolicach 30. urodzin cera zazwyczaj jest nadal młoda i ładnie wygląda. Można jednak zauważyć, że jest znacznie mniej promienna, traci także na jędrności. Pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, zwłaszcza bruzdy nosowo-wargowe. Mogą wystąpić na niej także przebarwienia. Jeśli masz tendencję do pękania naczynek, problem nasili się właśnie koło trzydziestki.

Najważniejszą zmianą, jaką możesz zauważyć, jest jednak obniżona zdolność do regeneracji. Skóra staje się idealnym odbiciem twojej kondycji, nastroju, stresu czy niewyspania. W zabieganym świecie obowiązków domowych i zawodowych zazwyczaj nie masz za wiele czasu na sen i relaks, więc cera nie ma kiedy się odpowiednio zregenerować. Właśnie dlatego należy ją wspomóc, stosując odpowiednią pielęgnację.

Witaminy w pielęgnacji skóry 30-latki

Jeśli nie miałaś wcześniej problemów z cerą, najprawdopodobniej wystarczyło ci nawilżanie i filtry UV. Teraz jednak musisz postawić na odżywianie. Twoja skóra potrzebuje witamin, zwłaszcza C i E. Witamina C ma ogromny wpływ na wygląd cery. Dzięki niej staje się ona gładsza, a ponieważ wpływa na fibroblasty, świetnie zapobiega utracie jędrności. Dodaje skórze blasku i pomaga usunąć liczne przebarwienia, które mogą zacząć się pojawiać. Wypróbuj krem z witaminą C, na przykład Lirene C+Dpro Vitamin Energy 30+, i sprawdź, jak poprawia się kondycja twojej skóry.

Krem zawiera od razu także Wit Dpro. To składnik niezbędny dla twojej cery. Jego zadaniem jest przyspieszanie rewitalizacji i odnowy. Tworzy swojego rodzaju niewidzialną i niewyczuwalną warstwę ochronną, która lepiej chroni naskórek przed uszkodzeniami.

Jak pielęgnować cerę 30-latki?

Twoja skóra potrzebuje jednak jeszcze dodatkowej ochrony i wsparcia. Możesz je jej zapewnić, sięgając po kosmetyki zawierające przeciwutleniacze, najlepiej pochodzące z naturalnych składników. W końcu w tym wieku najważniejszym zadaniem pielęgnacji jest zatrzymanie starzenia się, które jest wynikiem działania wolnych rodników.

W tym okresie życia warto rozpocząć także intensywniejszą pielęgnację skóry pod oczami. Ona najbardziej narażona jest na zgubny upływ czasu. Warto dobrze się nią zaopiekować, stosując skoncentrowane serum pobudzające fibroblasty i przywracające jędrność skóry. Nie musisz używać ich codziennie – na początku od czasu do czasu, jako okresową kurację pielęgnującą. Oczywiście nie możesz także zapomnieć o intensywnym nawilżaniu. Pielęgnacja cery teraz to twoja inwestycja na przyszłość.

Ocena: 5.0