Z czego wykonać blat pod umywalkę nablatową?

Umywalka nablatowaUmywalka łazienkowa nablatowa będzie idealnym rozwiązaniem do łazienki. Należy jednak przemyśleć jaki blat zastosować pod wybraną umywalką. Bardzo ważnym aspektem o którym należy pamiętać jest duża wilgotność w łazience oraz narażenie blatu na ciągły kontakt z wodą. Blat musi być wykonany z materiału wilgocioodpornego. Bardzo dużą popularnością cieszą się blaty z płyt meblowych, przystosowanych do pomieszczeń typu łazienka czy kuchnia. Bardzo często blaty obłożone są płytkami, które są zastosowane w łazience. Takie rozwiązanie jest bardzo trwałe i łatwe do utrzymania czystości.

Jakie są rozmiary umywalek nablatowych?

Mała umywalka nablatowa to taka, której dłuższy bok nie przekracza 40 cm. Umywalki nablatowe w takim rozmiarze są najczęściej poszukiwane do łazienek o niedużym metrażu. Najbardziej popularnym rozmiarem jest szerokość około 50 lub 60 cm. Uważa się to za rozmiar najbardziej praktyczny w użytkowaniu oraz taki gabaryt mieści się w większości toalet. Zdarza się, że klienci decydują się na umywalkę w mniejszym rozmiarze stosując symetryczne rozwiązanie w łazience, montując dwie umywalki obok siebie dla żony i męża.

Umywalka nablatowa

W jakich kształtach są dostępne umywalki nablatowe?

Umywalka nablatowa okrągła jest często wybierana przez osoby, które cenią sobie harmonijny design. Model w takim kształcie cechuje się zazwyczaj niezbyt dużym rozmiarem, poniżej 40cm. Nawiązującym kształtem jest umywalka nablatowa owalna. Taki styl zazwyczaj jest wybierany w przypadku gdy zależy nam na większej szerokości umywalki, a małej głębokości. Jeżeli istotny jest każdy centymetr pomieszczenia, warto rozważyć zakup modelu nablatowego bez otworu na baterię. W takim przypadku należy zastosować armaturę podtynkową bądź baterię umywalkową tak zwaną wysoką wychodzącą z blatu. Z uwagi na różne rozwiązania techniczne trzeba zaplanować na samym początku typ umywalki jaki chcemy usytuować w swojej łazience. Jest to bardzo ważne, by hydraulik odpowiednio przygotował wyprowadzenia do danego typu armatury. Umywalki nablatowe na Home100.pl to zarówno klasyczne, jak i nowoczesne modele, które można dopasować do praktycznie każdej łazienki.

Co należy dokupić do umywalki nablatowej?

Gdy już zdecydujemy się na zakup wymarzonej umywalki nablatowej trzeba dobrać odpowiedni osprzęt. W pierwszej kolejności warto wybrać armaturę. Bez baterii umywalkowej korzystanie ze zlewu nie będzie możliwe. Musimy zadbać o źródło wody. Najczęściej można spotkać trzy rozwiązania. Zastosowanie standardowej, sztorcowej baterii umywalkowej sprawdzi się wyłącznie w przypadku gdy umywalka nablatowa posiada otwór na baterię. Jeżeli nasza umywalka takowego otworu nie posiada można zastosować baterię wyższą, która będzie usytuowana w blacie bądź rozwiązanie podtynkowe, które cieszy się coraz większą popularnością. Wybierając armaturę umywalkową warto wszystkie elementy dobrać w takiej samej stylistyce nowoczesnej, retro czy na przykład kolorowej. Dodatkowo warto pamiętać o korku i syfonie odpływowym. Te elementy są niezbędne, by woda była prawidłowo odprowadzana. Zarówno korki jak i syfony występują w różnych opcjach kolorystycznych. Najbardziej popularny jest chrom błyszczący. Z uwagi na obowiązujące trendy coraz większym zainteresowaniem cieszą się dodatki w kolorystyce bieli, czerni oraz miedzi. Ważne jest, by wszystkie te elementy dobrać w tym samym charakterze. Dzięki temu całe pomieszczenie będzie wyglądało na dopieszczone w każdym zakresie.

Komentarze