Za co kochamy luksusowe wakacje all inclusive?

Luksusowe wakacjeDla większości z nas urlop ma być tym czasem, kiedy o nic się nie martwimy, tylko rozkoszujemy wakacyjną labą. Wczasy all inclusive dają nam tę możliwość. Znika między innymi kwestia gotowania czy wymyślania atrakcji dla najmłodszych.

Większość z nas, wybierając się na wakacje, marzy tylko o tym, aby wypoczywać i o nic się nie martwić. Nie wszyscy mają w sobie potencjał organizatora i wolą w tej dziedzinie zdać się na profesjonalistów, czyli w tym przypadku na biura podróży, które opracują plan wyjazdu od A do Z. Dlatego też z roku na rok, poszukując w sieci propozycji wycieczek, coraz chętniej klikamy wakacje all inclusive, bo zapewniają nam wszystko, czego potrzebujemy podczas wypoczynku - od miejsca noclegowego, przez pełne wyżywienie, aż po atrakcje. Za co jeszcze kochamy tego rodzaju wypoczynek?

All inclusive to już standard, nie luksus

Jak pokazuje raport Polskiej Izby Turystyki "Zagraniczne wakacje Polaków 2018", Polacy mają coraz większe oczekiwania dotyczące warunków, w jakich zamierzają wypoczywać. W ubiegłym roku 95% naszych rodaków udało się na wakacje za granicę samolotem, a największym powodzeniem cieszyły się 4- i 5-gwiazdkowe hotele. Aż 75% klientów zdecydowało się wybrać opcję all inclusive, co oznacza, że podczas planowania urlopu biorą pod uwagę wszystkie kwestie - bardzo ważne są dla nich zarówno położenie i standard hotelu, jak też dodatkowe atrakcje czy wyżywienie. Według autorów raportu taka forma wakacji staje się już właściwie standardem, a nie luksusem. A oprócz zapewnienia podstawowych potrzeb - noclegu i posiłków przez prawie całą dobę - oczekujemy także dostępu do Wi-Fi, leżaków na plaży i przy basenie. Zwracamy ponadto uwagę na ofertę wycieczek fakultatywnych.

Błogi wypoczynek bez zamartwiania

Co w ogóle mieści się pod pojęciem all inclusive? Dosłownie można to podsumować hasłem "wszystko w cenie". Opcja ta odnosi się do jedzenia i picia. Hotel, w którym wypoczywamy, zapewnia nam więc główne 3 posiłki w ciągu dnia: śniadanie, obiad i kolację w formie bufetu w restauracji oraz napoje bezalkoholowe i alkoholowe (często lokalne) w wyznaczonych barach i godzinach. Ponadto często w tym pakiecie mieści się także dostęp do przekąsek w ciągu dnia, kawy, herbaty, owoców i ciast. Przepustką do tego jest opaska, która jest zakładana na rękę w momencie zakwaterowania się w hotelu.

W ramach wyjazdów all inclusive organizowane są także wycieczki i inne atrakcje, dzięki którym można poznać np. lokalną kulturę, tradycje czy kuchnie, jak również skorzystać z czynnego wypoczynku nurkując, surfując itd.

Kierunek all inclusive - dowolny

Na wakacje all inclusive udajemy się w najróżniejsze kierunki świata. Wynika to zarówno z bogatszej oferty biur podróży, większych możliwości, jakie mamy w zakresie podróżowania, jak i naszej odwagi oraz ciekawości, aby zwiedzać różne kontynenty. Jeśli chcemy zakwaterowania np. w pięknej willi na Malediwach, położonej blisko plaży, to możemy sprawdzić np. taką opcję: http://memories.pl/program-podrozy/51/luksusowe-wakacje-all-inclusive-platinum-plus-na-malediwach. Jeśli zależy nam na odwiedzeniu "królowej greckich wysp", wybierzmy wakacje all inclusive na Krecie. Wczasy w Hiszpanii? Luksusowy wypoczynek czeka m.in. na Costa Brava, Costa de Col, Majorce albo Wyspach Kanaryjskich.

Dlaczego tak chętnie wybieramy wakacje all inclusive? Bo nie musimy martwić się o to, co i gdzie zjemy bądź wypijemy. Przygotowując budżet urlopowy, odpada więc nam pozycja posiłków. W przypadku wyjazdów z dziećmi opcja pełnego wyżywienia jest szczególnie ważna. Oprócz tego, w ramach wykupionej wycieczki można liczyć na hotelowe atrakcje, które wypełnią im czas wolny. W końcu rodzice także chcą kiedyś odpocząć! Wiadomo już więc, za co kochamy luksusowe wakacje all inclusive.

Komentarze