Zanim kupisz poduszkę ortopedyczną - najważniejsze informacje

Poduszka ortopedycznaNikt nie zaprzeczy stwierdzeniu, że kochamy spać. Sen to jedna z najważniejszych czynności życiowych, która pozytywnie wpływa na organizm. Bez odpowiedniej ilości snu nie możemy prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia, czujemy się zmęczeni, nie mamy energii i chęci do pracy.

Każdej nocy powinniśmy spać około siedmiu - ośmiu godzin aby nasz organizm mógł się w pełni zregenerować. Jednakże aby sen był komfortowy i przynosił optymalne efekty warto wybrać poduszkę ortopedyczną, która zapewni nam idealne warunki snu.

Czy warto zainwestować w jakość naszego snu?

Czy warto zainwestować w komfortową jakość naszego snu i jakim sposobem tego dokonać? Z całą pewnością niezwykle pomocne są poduszki ortopedyczne. Warto więc wyjaśnić czym są i jakie funkcje spełniają, abyśmy każdej nocy spali wygodnie.

Poduszka ortopedyczna to produkt medyczny, który zapewnia optymalne ułożenie dla kręgosłupa szyjnego. Dzięki jej zastosowaniu nasz kręgosłup zachowuje naturalną krzywiznę w czasie snu, czyli tak zwaną lordozę szyjną. Tego typu ustawienie kręgosłupa w czasie snu sprawia, że ma on szansę wypocząć i zrelaksować się nawet po najtrudniejszym, wypełnionym pracą dniu. Dzieje się tak dlatego, że poduszka ortopedyczna, która jest właściwie dobrana do potrzeb naszego ciała, sprawia, że odpoczywamy w najdogodniejszej dla nas pozycji.

Regularnie stosując poduszkę ortopedyczną krążki międzykręgowe, zwane też dyskami lepiej się uwadniają, zaś mięśnie i więzadła szybciej relaksują. Każdego dnia rano czujemy się doskonale, mamy energię do pracy i nauki. Najważniejsze jest jednak to, że regularnie używana poduszka ortopedyczna uwalnia nas od bólu i sztywności kręgosłupa.

Kto powinien stosować poduszkę ortopedyczną?

Poduszka ortopedyczna posiada zdrowotne właściwości wówczas kiedy jest właściwie dobrana. Każdy z nas powinien stać się posiadaczem takiego medycznego sprzętu, ponieważ działa on nie tylko leczniczo, ale przede wszystkim profilaktycznie. Poduszkę ortopedyczną powinien posiadać więc niemalże każdy z nas, zarówno człowiek dorosły, jak i dziecko. Różnorodność produktów na rynku jest duża, dlatego z całą pewnością idealnie dobierzemy taką, która spełnia wymogi naszego ciała. Znakomicie sprawdzają się poduszki Sissel Bambini, które wykonane są z pianki wysokiej jakości i cechują się optymalnym kształtem.

Niemalże każdy człowiek może stać się posiadaczem poduszki ortopedycznej. Istnieje jedynie kilka przypadków w których nie może być ona stosowana. Przeciwwskazaniem jest więc noszenie gorsetu szyjnego, co ma miejsce na ogół po wypadkach. Dzieci również świetnie wypoczywają na poduszkach ortopedycznych, które stworzone są zgodnie z zasadami medycznymi i są odpowiedzią na ich potrzeby. Warto jednak wiedzieć, że poduszki medyczne zalecane są dzieciom, które ukończyły drugi rok życia.

Wskazania do zastosowania poduszki ortopedycznej

Poduszkę ortopedyczną muszą stosować wszystkie osoby, które na co dzień odczuwają ból kręgosłupa, a także sztywność odcinka szyjnego. Oczywiście niezwykle ważna jest tutaj lekarska diagnoza, a także podjęcie rehabilitacji. Jednakże doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń manualnych kręgosłupa jest poduszka ortopedyczna. Właściwie dobrana pomaga w zwalczaniu bólu a tym samym sprawia, że odpoczynek kręgosłupa staje się efektywniejszy.

Poduszki ortopedyczne to także znakomity sposób na profilaktykę zdrowego kręgosłupa. Jest ona niezwykle ważna aby uniknąć w przyszłości chorób, schorzeń i bólu. Poduszka ortopedyczna zapobiega kumulowaniu się w mięśniach napięcia, a tym samym nie dopuszcza do odwodnienia dysków. Owe problemy mogą prowadzić do kumulowania się problemów z odcinkiem szyjnym, a w efekcie do dyskopatii.

Poduszka ortopedyczna to asortyment, który powinniśmy wdrożyć do życia swego i swoich najbliższych. Dzięki temu będziemy cieszyć się zdrowiem i doskonałym samopoczuciem.

Ocena: 5.0