Znane przez stulecia świecowanie uszu

Świecowanie uszuZabieg, jakim jest świecowanie uszu, pojawił się już setki lat temu. Ułatwia nie tylko odetkanie uszu, ale także pomaga oczyszczać zatoki oraz zmniejsza katar przy przeziębieniu. Jest to zabieg, który możesz wykonać samodzielnie we własnym domu.

Jak przygotować się do świecowania uszu w domu

Jest to bardzo łatwe, choć czasochłonne rozwiązanie. Może być całkowicie, od początku do końca, wykonane w warunkach domowych. Wystarczy do tego specjalna świeca do świecowania uszu, kupiona wcześniej w internecie lub sklepie stacjonarnym oraz jedna osoba, która zajmie się zabiegiem.

Pacjent kładzie się wygodnie na jednym boku, z głową przykrytą papierowym pokrowcem lub ręcznikiem z otworem na ucho. Kolejnym krokiem jest masaż małżowiny usznej kremem, który powinien trwać kilka minut. Dzięki temu krążenie krwi w uchu będzie pobudzone. Następnie rozpaloną świecę wkłada się do ucha na głębokość około 1 cm. Pamiętajmy, że jest to świeca przeznaczona specjalnie do tego zabiegu - cienka rurka o długości około 20 cm z blaszką w środku, która ma za zadanie zbierać zanieczyszczenia znajdujące się w przewodzie słuchowym.

Po włożeniu świeczki należy czekać cierpliwe, aż całkowicie się wypali. Dolna część świecy, by nie poparzyć pacjenta, jest stworzona z materiału odpornego na spalanie. W czasie, gdy świeca się pali, osoba wykonująca zabieg co jakiś czas zbiera spalony nadmiar i wyrzuca go. Gdy wyjmiemy przyrząd z ucha, należy sprawdzić, czy na ciele nie zostały żadne zanieczyszczenia.

Kiedy należy wykonywać zabieg świecowania uszu?

Oczywistym momentem, kiedy można wykonać świecowanie uszu, jest nagromadzenie się nadmiaru woskowiny w przewodzie słuchowym. Nie jest to jednak jedyne wskazanie. Świecowanie jest zalecane również przy schorzeniach uszu, gardła i nosa, a także przy zapaleniu zatok i przeziębieniach. Według powszechnej opinii, świecowanie pomaga również na problemy z migrenami oraz zawrotami głowy.

Gdzie można kupić świece?

Specjalne świece do wykonania tego zabiegu można znaleźć w stacjonarnych drogeriach. Szybszym i wygodniejszym sposobem będą zakupy w internecie. W kilka minut możemy zaopatrzyć się w sprawdzoną świecę do świecowania uszu. Możemy również zamówić profesjonalną procedurę w salonie kosmetycznym lub spa. Łączy się to jednak z większymi kosztami. Im salon jest bardziej prestiżowy, tym cena rośnie, jednak zwykle wynosi od 60 do 120 złotych. Koszt samych świec to wydatek rzędu kilkunastu złotych. Przeprowadzając świecowanie samodzielnie, oszczędzamy pieniądze i czas, warto więc wykonać ten zabieg w domowym zaciszu.

https://auraherbals.pl/swiece-do-swiecowania-uszu-konchy-5-par

Komentarze