Depilacja laserowa przy skórze naczynkowej lub żylakach

Skuteczna depilacja nógŻylaki i pękające naczynka to dolegliwość, z którą boryka się wiele kobiet. Przed zapisaniem się na depilację laserową wiele z nich zastanawia się, czy zabieg okaże się bezpieczny. Czy żylaki i tzw. pajączki stanowią przeciwwskazanie do wykonywania depilacji laserem lub IPL?


Żylaki i pękające naczynka - przyczyny i objawy

Żylaki to nieprawidłowości żył, które polegają na poszerzeniu i wydłużeniu naczyń krwionośnych. Najczęściej występują one na kończynach dolnych - podobnie jak tzw. pajączki, czyli poszerzone naczynia żylne. Wśród głównych przyczyn powstawania żylaków oraz popękanych naczynek możemy wymienić:

  • długotrwałe przebywanie w tej samej pozycji - np. stojącej lub siedzącej;
  • otyłość lub nadwagę;
  • ciążę;
  • starszy wiek;
  • przyjmowanie leków hormonalnych.

Warto wiedzieć!

Niektóre osoby mają do żylaków także predyspozycje genetyczne. Jeżeli występowały one u dziadków lub rodziców, ryzyko ich pojawienia się w kolejnych pokoleniach znacząco się zwiększa.

Żylaki i pękające naczynka nie tylko są widoczne na kończynach, ale również powodują ból od kolana w dół łydki, nieprzyjemne pieczenie czy uczucie ciężkości w nogach.

Depilacja laserowa, a żylaki

Żylaki wcale nie muszą być przeciwskazaniem do wykonania depilacji laserem. Tego rodzaju zabieg wiąże się z bardzo niskim ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych - to jedna z bezpieczniejszych opcji dla kobiet, które chcą pozbyć się owłosienia z nóg, bez względu na stan ich żył. Jeśli jednak borykamy się z problemem poszerzonych naczyń krwionośnych, mimo wszystko warto zasięgnąć wcześniej rady specjalisty, a najlepiej - wykonać próbę laserową i dopasować odpowiednią częstotliwość lasera do osobistych potrzeb. Jeżeli choroba jest bardzo zaawansowana, warto rozważyć rezygnację z depilacji, jednak w przypadku niewielkich żylaków z powodzeniem można ją wykonywać.

Depilacja IPL, a naczynka

Podobnie jak żylaki, pękające naczynka również nie stanowią przeciwskazania do wykonywania depilacji innej niż ta przy użyciu maszynki czy wosku - chyba że są w bardzo zaawansowanym stanie. Technologia IPL jest jeszcze mniej inwazyjna niż laser, dzięki czemu jest to bardzo dobry wybór dla kobiet ze skłonnością do skóry naczynkowej i podrażnień. Dla IPL przeciwwskazaniami mogą być natomiast choroby nowotworowe, łuszczyca, przyjmowanie leków rozrzedzających krew, ciąża czy świeża opalenizna.

Depilacja laserowa - na czym polega?

Depilacja laserowa to jeden z najbardziej efektownych i najwygodniejszych sposobów na pozbycie się owłosienia z nóg, okolic bikini, pach i nie tylko. W tej metodzie mieszki włosowe przechodzą w stan uśpienia. metodzie tej wykorzystuje się wiązkę światła lasera, który przenika przez skórę i doprowadza do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych. Laser działa skutecznie na pigment nazywany melaniną. W rezultacie zabiegu włoski przestają odrastać, a skóra pozostaje idealnie gładka przez długi czas. Doskonałą alternatywą dla depilacji laserowej jest także depilacja światłem - IPL - działająca na bardzo podobnej zasadzie. To równie skuteczna opcja, która pozwala szybko i bezboleśnie pozbyć się niechcianych włosków nawet we własnym domu. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie urządzenie - np. Philips Lumea - aby już po niecałej godzinie cieszyć się gładkimi nogami, bez podrażnień i wrastających włosków. Philips Lumea (https://www.philips.pl/c-m-pe/usuwanie-wlosow/lumea-ipl) a popękane naczynka to idealne połączenie - sprzęt umożliwia delikatne i wyjątkowo dokładne usunięcie włosków, bez negatywnego wpływu na poszerzone żyły.

Komentarze