Modne fryzury na wesele - koki

Fryzura na weseleWesele to czas, w którym każda kobieta, nie tylko pani młoda, pragnie wyglądać wyjątkowo i zachwycać swoją urodą. Kreacja odgrywa dużą rolę, ale jeszcze bardziej ważnym aspektem wpływającym na kobiecą urodę jest jej sposób uczesania. Sprawdźmy, modne fryzury na wesele.

Elegancja wciąż popularna

W doborze odpowiedniego sposobu uczesania kobiety na wesele, najważniejszą rolę odgrywa elegancja. Fryzura powinna być uzupełnieniem, pięknej, koktajlowej kreacji. Ubiór idzie w parze z uczesaniem, tworząc jedną całość. Elegancja i wykwintność, powinny wyróżniać wygląd kobiety tego dnia.

Modny kok na wesele

Fryzura na wesele - kok

Fryzura na wesele - kok

Fryzura na wesele - kok

Kok - symbol elegancji

Prezentując najbardziej modne fryzury na wesele, zauważymy, że wciąż wśród nich króluje kok. Stanowi on elegancką formę związania włosów z tyłu lub na czubku głowy. Kok jest fryzurą, która nadaje elegancji przy jednoczesnym zachowaniu subtelności i kobiecej delikatności. Koki mogą przybierać różnorodne formy i rodzaje, a także mogą łączyć się z innymi elementami i sposobami uczesania.

Kok elegancki

Kok francuski - król wśród koków

Najbardziej popularnym typem koków są tzw. koki francuskie, określane inaczej jako kok banan. Tego typu fryzura zachwyca pięknem prostoty. Polega na uczesaniu włosów w taki sposób, by skręcały się one pionowo i były upięte z tyłu. Żeby uczesać kok francuski, włosy zarówno z przodu głowy, jak i jej boku, należy zaczesać na jedną ze stron, wygładzić i przytrzymać. Najważniejszym aspektem, o który należy zadbać jest naprawdę solidne wygładzenie włosów. Jeżeli upewnimy się, że włosy są już wystarczająco płaskie i gładkie, należy przypiąć włosy wsuwkami na linii przebiegającej przez środek karku. Należy je przypinać metodą krzyżową, zakładając jedną na drugą i kierować się ku górze. Luźne włosy, które zostały zaczesane na bok należy teraz ukierunkować ku górze i skręcić wokół pionowej osi. Pozostało jedynie zabezpieczyć trwałość fryzury, by się nie rozpadła. W tym celu używamy lakieru i wsuwek. Należy jednak pamiętać, by ukryć je pod włosami tak, by nie były widoczne.

Kok francuski

Kok francuski - typowy "banan"

Kok francuski

Nieco zmodyfikowany i poszerzony kok francuski - jak zrobić? Krok po kroku

Inne stylizacje

Innym, dosyć popularnym rodzajem koka, jaki idealnie sprawdzi się jako fryzura weselna, jest tzw. kok grecki. Jego najważniejszym aspektem i jednocześnie najbardziej zjawiskowym elementem jest zastosowanie opaski na czubku głowy. Włosy są upięte z tyłu głowy w taki sposób, by zajmowały jak największą objętość.

Kok grecki

Nowoczesny kok grecki

Kolejną stylizacją weselną jest tzw. kok hiszpański. Zakłada on podwinięcie włosów ku górze, tuż nad linią karku. Upięcie włosów następuje w linii poziomej. Fryzura idealnie połączy się na przykład z wpiętym kwiatem.

Kok hiszpański

Kok hiszpański

Dla pań, które cenią sobie ekstrawagancję i żywiołowość, polecamy zastosowanie tzw. koka japońskiego. Jego konstrukcja opiera się na zastosowaniu stylowej pałeczki, przywodzącej na myśl klimat azjatycki. Umożliwia ona liczne warianty stylizacyjne związane z samym ułożeniem włosów, które w całości mogą być schowane w koku lub w części wystawać poza niego, by ukierunkować je w różne strony.

Kok paryski to z kolei propozycja, która tworzy z włosów gładką fałdę przypominającą kształtem balon, który lokuje się z tyłu głowy. Często spotykane są również tzw. koki rzymskie. Stanowią one połączenie stylizacji włosów w przedniej części głowy z tymi, które znajdują się z tyłu. Z przodu widoczny jest przedziałek, z którego włosy rozchodzą się na dwie strony głowy, by pofalowane i pokarbowane, luźno opadały w stronę policzków. Z tyłu zostaje upięty tradycyjny kok.

Z kolei kok węzłowy polega on na gładkim upięciu włosów w węzeł, przypominający nieco swoim wyglądem supeł, który formuje się z tyłu głowy, nisko, na linii karku.

Koki z warkoczykami

Kok z warkoczykami

Kok z warkoczykami - jak zrobić? Krok po kroku

Modne są również włosy "czesane wiatrem" dotyczy to również koków. Takie koki charakteryzuje pozorna niedbałość. To dość ciekawy nowy trend, taka naturalna fryzura zdecydowanie odmładza.

Niedbały kok

Wesele to czas, w którym każda z pań pragnie wyglądać wyjątkowo. Odpowiednio dobrane suknie powinny łączyć się wizualnie z dobrze dobraną formą stylizacji włosów. Fryzura jest przysłowiową "kropką nad i", która decyduje o ostatecznym wyglądzie kobiety. Warto zatem ją dobrze dobrać.

Komentarze