Top 5 pomysłów jak spędzić Walentynki

Pomysł na WalentynkiŚwięto Zakochanych potocznie nazywane Walentynkami to wyjątkowa okazja by docenić swoją drugą połówkę i zaplanować wspólny, romantyczny czas! Przedstawiamy poniżej kilka interesujących propozycji, które pozwolą Wam wyjść z domu i oddać się błogiemu relaksowi. Nie ma bowiem nic piękniejszego od wspólnych wspomnień, które zostaną z Wami przez długie lata i pozwolą celebrować uczucie jakim się darzycie.

Walentynki - co wiemy o tym święcie?

Mówi się, że nazwa tego święta pochodzi od imienia Świętego Walentego, którego wspominamy 14 lutego w kalendarzu liturgicznym. Inni z kolei wskazują, że Walentynki to święto komercyjne wymyślone przez Amerykanów. Tymczasem historia tego święta jest dużo bardziej romantyczna niż może Wam się wydawać i znajduje swoje początki w pogańskiej stolicy Włoch - Rzymie! Wtedy to w połowie lutego ptaki rozpoczynały swoje zaloty i łączyły się w pary. Był to znak, że nadchodzi wiosna. Rzymianie postanowili wyznaczyć więc na 15 lutego datę świętowania luperkaliów - festynu ku czci boga płodności Faunusa Lupercusa. W wigilię obchodów (14 lutego) odbywała się miłosna loteria, podczas której na kawałkach papieru zapisywano imiona wolnych panien. Następnie odbywało się losowanie wśród nieżonatych młodych mężczyzn. W ten sposób dobierano singli w pary, które celebrowały miłość.

Jak możemy świętować dzisiaj Walentynki?

Dzisiaj Walentynki to doskonała okazja do tego, by sprawić komuś bliskiemu wyjątkowy prezent. Możesz zdecydować się na prezent niespodziankę bądź wspólnie ze swoją Ukochaną czy Ukochanym zaplanować ten dzień!

Szukając oryginalnego pomysłu na Walentynki (https://www.ebilet.pl/kategorie/walentynki/) warto zdecydować się na zakup biletu na kabaret, sztukę bądź koncert - w zależności od preferencji.

Tego dnia wiele wydarzeń odbywa się w dużych miastach, dzięki czemu możecie połączyć wyjście do teatru, do kina czy na koncert z romantycznym wyjazdem.

Wśród często wybieranych przez Zakochanych wydarzeń są specjalne przedstawienia - na przykład w teatrze Capitol czy Komedia w Warszawie a także trasy koncertowe, poświęcone miłości.

Top 5 prezentów na Walentynki

  • Romantyczne wyjście do Teatru. Na szczególną uwagę zasługuje spektakl "I Love You, a teraz się zmień” który traktuje o tym, dlaczego zależy nam na miłości i dlaczego niemal każdy ma potrzebę bycia kochanym.
  • Dla par ceniących poczucie humoru polecamy wyjście na spektakl "Pikantni" Stefana Vögla. To historia dwóch par, które szukają wrażeń, aby nieco ożywić swój związek. Nie jest to jednak takie proste - już na początku wynikają z tego małe kłopoty.
  • Parom ceniącym sobie dreszczyk emocji z pewnością do gustu przypadnie komedia kryminalna "Małżeństwo to morderstwo" w reżyserii Olafa Lubaszenki, której fabuła rozpoczyna się spotkaniem ex-małżonków na Manhattanie z pragnieniem przeżycia kolejnej, niezwykłej historii, w tym wypadku z morderstwem w tle.
  • Dla fanów muzyki polecamy wejściówkę na Koncert Walentynkowy - o miłości, ale nie do końca na serio. Ten wyjątkowy koncert o zakochanych dla zakochanych z pewnością spotka się z miłym przyjęciem ze strony naszej drugiej połówki.
  • A jeśli z kolei kochacie musicale z pewnością spodoba Wam się muzyczno-taneczne show w klimacie Dirty Dancing - Tribute to Dirty Dancing - Live in Concert, które w Polsce pojawi się już 14 lutego 2022 roku.

Komentarze