Luźne upięcia włosów

Luźne upięcie włosówLuźne upięcia włosów od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Doskonale sprawdzają się na co dzień i od wyjścia. Luźne upięcia wcale nie muszą oznaczać artystycznego nieładu na głowie. Ponadto możne je łatwo wykonać. Ich zaletami jest swoboda oraz fakt, że świetnie się wpisują w aktualne trendy. Sprawdź, jak wyglądają efektowne i proste w wykonaniu upięcia włosów, które wykonasz w kilkanaście minut.

Można je wykonać na włosach:

  • długich, półdługich do ramion i krótkich,
  • prostych, falowanych i kręconych kosmykach.

Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i umiejętności. Zobacz, jak wyglądają zawsze modne i łatwe w wykonaniu luźne upięcia włosów.

Najpopularniejsze luźne upięcia włosów

Najpopularniejsze luźne upięcia włosów to przede wszystkim koki w tysiącu wersjach, od klasycznego koka z luźno puszczonymi kosmykami po koka sumo i odmładzający artystyczny nieład na głowie, który wygląda bardzo efektownie i jest łatwy w wykonaniu.

A jeśli nie lubicie koczków i najlepiej czujecie się, kiedy Wasze włosy są pod kontrolą, koniecznie zobaczcie modne warkocze i sploty, które od kilku sezonów wykonujemy w wersji na luzie. Jeszcze inną możliwością jest koński ogon, który można wykonać na tysiąc sposobów i każdego dnia wyglądać inaczej. Jest to kolejne upięcie, które można wykonać w wersji casualowej i eleganckiej. Jeśli lubicie częściowo upięte włosy, zawsze możecie postawić na kolorowe kwiaty we włosach, które sprawią, że Wasza luźna fryzura będzie wyjątkowa i niezapomniana.

Luźne upięcie włosów

Akcesoria do luźnych upięć włosów

Wsuwki do włosów i szpilki to podstawowe akcesoria do wykonania luźnego upięcia włosów. W sprzedaży są zwykłe klasyczne czarne, srebrne i złote wsuwki oraz kolorowe i zdobione. Najlepsze do upinania włosów są klasyczne wsuwki ze sklepu fryzjerskiego, które są odporne na wyginanie i posłużą Ci naprawdę długo. Niestety, większość wsuwek dostępna w drogeriach jest prawie jednorazowa i już po pierwszym uczesaniu stają się luźne i nie trzymają włosów. Kolejnym niezbędnym akcesorium są spinki krokodylki małe do włosów krótkich i średnich oraz duże do włosów długich. Fryzjerzy bardzo często zastępują wsuwki szpilkami do włosów, czyli wsuwkami z bardzo szerokim rozstawem w kształcie litery "U", jednak samodzielne upięcie włosów szpilkami jest bardzo trudne, dlatego też lepiej sprawdzają się wsuwki.

Akcesoria do luźnych upięć włosów

Jeśli lubisz koczki, koniecznie zafunduj sobie wypełniacz do koka. Wybierając wypełniacz, pamiętaj, że w sprzedaży dostępne są wypełniacze na włosy o różnej wysokości i średnicy. Artystyczny nieład na włosach, czyli najbardziej efektowne i proste w wykonaniu luźne upięcie włosów najłatwiej jest zrobić na włosach kręconych lub delikatnie falowanych, dlatego będziesz potrzebować lokówki lub wałków do włosów. Do wykonania większości fryzur niezbędny jest grzebień ze szpikulcem, którym można podtapirować włosy lub uwolnić z upięcia pojedyncze pasemka, które będą wyglądały jak niesforne uciekające kosmyki. Gumki do włosów i opaski plastikowe oraz te miękkie na gumie pozwolą Wam stworzyć piękny koński ogon. Ozdobne spinki i dekoracje pozostawiamy już Waszej wyobraźni. Ostatnim akcesorium są dwa lusterka, najlepiej jedno wiszące i jedno mniejsze, które może wziąć w dłoń. Doskonałym, pomysłem jest zakup wiszącego rozkładanego lustra takiego, w którym będziesz widziała swoją fryzurę z tyłu i po bokach.

Luźne koczki i włosy spięte w artystycznym nieładzie wykonasz, spinając włosy wsuwkami. Warto zaznaczyć, że do wykonania takiej fryzury będziesz potrzebowała więcej niż kilka wsuwek, na długie włosy przygotuj ich około 15-20, na średnie możesz potrzebować około 25 wsuwek. W sprzedaży dostępne są wsuwki różnej długości, do włosów krótkich i średnich wybierz krótkie wsuwki a do włosów długich dłuższe. Tak dopasowane wsuwki będą niewidoczne w upięciu i lepiej utrzymują fryzurę.

Jak zrobić luźne upięcie włosów w artystycznym nieładzie?

Każdą fryzurę zaczynamy od określenia czubka głowy, to nasz punkt wyjściowy. Teraz na wybranej wysokości (powyżej lub poniżej czubka głowy), na środku lub z boku, dobierz pasemko włosów i zakręć kilka razy na palcu, a następnie za pomocą dwóch skrzyżowanych wsuwek stabilnie przypnij na wybranej wysokości (każdą wsuwkę wpinamy osobno). Pamiętaj, że przed wpięciem pasemka, możesz regulować jego długość, chowając wewnątrz fryzury nadmiar włosów. Czynność wykonaj niezwykle starannie to najważniejsze pasemko w całej fryzurze. Teraz dobieraj pasemka po bokach i na środku, każde z nich mocując za pomocą oddzielnej wsuwki, aż upniesz wszystkie włosy. Artystyczny nieład najłatwiej jest wykonywać na lekko podkręconych i delikatnie natapirowanych włosach. Ewentualne niedociągnięcia (dziury między włosami) możesz zamaskować spinką lub pięknymi kolorowymi kwiatem.

Podczas wykonywania fryzury wszystkie chwyty są dozwolone, niesforne pasemka sterczące w przeciwną stronę niż byś chciała, możesz tapirować, kręcić i usztywniać lakierem do włosów, a nadmiar pukli, zawsze możesz ukryć wewnątrz fryzury. Pamiętaj, włosy w artystycznym nieładzie nie muszą być zawsze tak samo uczesane, najważniejsze jest zachowanie odpowiedniego kształtu głowy. Taką fryzurę możesz również wykonać w wersji asymetrycznej.

Jak zrobić luźno upiętego koka?

Luźnego koczka bez najmniejszego problemu wykonasz za pomocą dwóch gumek do włosów, 4 wsuwek i wypełniacza do koka. Najpierw wystylizuj włosy, rozczesz lub pokręć, potem zastanów się, na jakiej wysokości chcesz mieć koczka. Teraz zwiąż włosy gumką w koński ogon na wybranej wysokości. Grzebieniem ze szpikulcem uwolnij 4 pasemka po jednym z prawej i lewej strony twarzy i dwa z tyłu. Następnie poluzuj włosy zebrane w koński ogon, wówczas zamiast gładko zaczesanej fryzury, zrobisz romantycznego koczka. Koński ogon przewlecz przez wypełniacz i nałóż na zebrane włosy kolejną gumkę, tak żeby włosy dokładnie otaczały wypełniacz. Końcówki włosów, które nadal są widoczne, ukryj pod kokiem i zabezpiecz wsuwkami. Luźny kok jest gotowy.

Kok luźno upięty

Luźnego koka można wykonać na czubku głowy, nieco poniżej, a w tym sezonie prawdziwe rekordy popularności bije niski kok tuż nad karkiem. Jak to zwykle bywa, najtrudniej jest zrobić pierwszego koczka, każdy kolejny to już przysłowiowa "bułka z masłem".

Jak zrobić luźnego koka sumo?

Luźne upięcie włosów typu kok sumo, to jedna z najłatwiejszych fryzur do samodzielnego wykonania. W wersji casualowej najpierw zwiąż wszystkie włosy na czubku głowy. Teraz owiń koński ogon wokół gumki i podepnij wsuwkami.

Luźne upięcie włosów

Luźne upięcie włosów z koczkiem sumo to spięte włosy na czubku głowy i luźno puszczone kosmyki poniżej kości policzkowych. Do wykonania tej fryzury możesz najpierw wszystkie pasemka starannie wyprostować lub zakręcić. Teraz zrób koński ogon z części włosów i związane kosmyku owiń wokół gumki do włosów. Za pomocą wsuwek ustabilizuj swój kok sumo, grzebieniem ze szpikulcem wypuść dwa pasemka przy twarzy i wystylizuj luźno puszczone włosy. Fryzurę możesz udekorować naturalnymi kwiatami, perełkami lub cyrkoniami.

Luźne upięcia włosów z warkoczem w roli głównej

Warkocze i sploty to najbardziej kobiece i zawsze modne fryzury, które można również wykonać w luźnej wersji. Najpierw zacznij od znalezienia pomysłu na swoją fryzurę. Warkocz można zacząć zaplatać tuż nad czołem, na środku głowy na wysokości karku, symetrycznie lub nie. Luźno upięty najczęściej wykonujemy, zaplatając tylko część włosów. Prezentowana fryzura z koczkiem typu róża jest doskonałym przykładem jak kreatywne, mogą być luźne upięcia włosów z warkoczem w roli głównej.

Kok róża - luźne upięcie włosów krok po kroku

Pierwszym krokiem do wykonania fryzury jest podział włosów, na te które mają być zaplecione w warkocz i te, z których wykonamy koczka. Następnie wykonujemy warkocz. Zaplecione włosy związujemy cieniutką gumką (taką, która będzie niewidoczna), następnie delikatnie luzujemy zaplecione włosy. Bardzo ważne jest, żeby "rozciągać" na boki tylko część splotu, w przeciwnym razie zepsujemy warkocz. Pozostawione wcześniej włosy, podkręcamy na prostownicy lub lokówce i zbieramy w bardzo luźny koński ogon. Najlepiej, jeśli zamiast gumki użyjesz do związania własnych włosów i wsuwek. Ostatnim krokiem jest luźne upinanie cienkich pasemek wsuwkami w fantazyjny luźny kok.

Elegancki luźny warkocz

Elegancki luźny warkocz zrobisz, zaplatając wszystkie włosy, a następnie luzując warkocz. Taką fryzurę możesz udekorować naturalnymi kwiatami lub innymi dekoracjami do włosów. Kolejnym pomysłem na wykonanie luźnego warkocza w wersji glamour jest zrobienie kilku asymetrycznych cienkich warkoczy, staranne poluzowanie ich, a następnie zebranie wszystkich włosów w jeden bardzo luźny warkocz. Podobnie jak w poprzednich przypadkach taką fryzurę można udekorować perełkami, kwiatami, piórkami i gipsówką.

Luźne upięcie włosów

 

Luźne pół upięte włosy z warkoczem

Luźne pół upięcia z warkoczem to najbardziej urocze fryzury, które po raz pierwszy pojawiły się w latach 60-tych ubiegłego stulecia. Wówczas to dzieci kwiaty zdobiły włosy drobnymi ściśle zaplecionymi warkoczykami i kolorowymi kwiatami. Współczesne podpięcia włosów są najczęściej zdobione luźnym warkoczem, a ten może występować asymetrycznie, na środku głowy i jak tylko Wam się podoba. Taka fryzura najlepiej prezentuje się na lekko pofalowanych włosach.

Asymetryczny warkocz - luźnie upięty krok po kroku

Pół upięcie zaczynamy zatem od dokładnego wystylizowania wszystkich włosów. Kolejny krok to decyzja, w którym miejscu pojawi się warkocz. Zanim przystąpimy do zaplatania, warto dokładnie przemyśleć ułożenie warkocza, ponieważ raz zaplecione kosmyki na świeżo umytych włosach szybko zmieniają fakturę i włosy się puszą. Zapleciony warkocz zakańczamy wsuwką i mocujemy do luźno puszczonych włosów. Następnie starannie luzujemy splot i spryskujemy lakierem do włosów. Na koniec wpinamy wybraną ozdobę do włosów w miejscu zakończenia warkocza. Jeśli nie lubisz kolorowych spinek i kwiatów we włosach, możesz z pokręconych na grubych wałkach kosmyków upiąć luźny kwiat z własnych włosów za pomocą wsuwek.

Luźne upięcia włosów - koński ogon

Koński ogon to fryzura, która wraca jak bumerang, raz na topie jest wysoki ściśle związany innym razem niski i luźno spięty. Tym razem zaprezentujemy sposób na luźny niski koński ogon w wersji eleganckiej. Stylizacje włosów zaczynamy od wykonania fal na wszystkich włosach. Następnie za pomocą cienkiej gumki do włosów związujemy asymetryczny luźny niski koński ogon na wysokości karku. Następnie grzebieniem ze szpikulcem wyciągamy kilka cieniutkich pasemek przy twarzy i za uszami. Pasemka starannie stylizujemy. Następnie z włosów związanych w koński ogon wykonujemy warkocz i luzujemy go. Koński ogon w wersji wieczorowej jest gotowy.

Luźne upięcie włosów

 

Nasza porada:

Mimo, że lakier do włosów już w ubiegłym sezonie odszedł do lamusa, luźne upięcia włosów potrzebują utrwalenia. Wykonując takie upięcie, musimy jednak wykorzystać spray do włosów i zabezpieczyć każdą luźną fryzurę. Pamiętajcie jednak, że włosy spryskujemy lakierem z odległości 20-25 cm, wówczas fryzura się nie poskleja, a jedynie utrwali. Kolejna kwestia to umiar, który podczas aplikacji lakieru włosów jest wskazany, gdyż nadmiar tego produktu obciąża włosy i sprawia, że stają się matowe.

Luźne upięcie włosów

Komentarze