Modne fryzury damskie

FryzuraModne fryzury damskie.

Trendy w damskich fryzurach zmieniają się praktycznie co sezon, warto więc śledzić je na bieżąco. Wiele fryzur powraca, ale w nieco unowocześnionej formie. Można jednak zaobserwować kilka niezmiennych trendów, które są stale na topie.

Jeśli komuś marzy się uniwersalna i ponadczasowa fryzura, być może taki klasyk okaże się najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o własny krótkie, obecnie stawia się na kontrolowany nieład, który ma za zadanie podkreślać luz fryzury oraz dodawać włosom objętości.

 

Nadal modna jest fryzura na pieczarkę, ale nowoczesne pieczarki są bardzo delikatne, z mocniej podniesionym tyłem i grzywką, rozpoczynającą się na czubku głowy. Jeśli podniesiemy ją i zaczeszemy do góry, uzyskujemy modną, rockową wersję tej fryzury.

Na topie są również krótkie fryzury z uroczymi pazurkami, które można uformować za pomocą pasty stylizacyjnej lub żelu. Są one bardzo kobiece i znakomicie podkreślają rysy twarzy. Nadal modny jest bob, zarówno w wersji krótszej z mocniej podniesionym tyłem jak i w wersji dłużej, sięgającej nawet za ramiona. Fryzura tego typu przeżywała już wiele metamorfoz. Królował bob asymetryczny i ten o miękkiej linii.

Obecnie stawia się na klasyczne boby, znakomicie pasujące do każdego rodzaju włosów i różnych typów urody. W kwestii fryzur półdługich warto zwrócić uwagę na włosy cieniowane. Taki zabieg sprawia, że o wiele łatwiej się układają. Można je również ciekawe modelować na szczotce, zarówno wywijając końce za zewnątrz jak i do wewnątrz. Sporo pań nadal pozostaje zwolenniczkami długich włosów, miękko układających się pasm. W modzie są włosy lekko falowane i mocniej kręcone. Wiele kobiet decyduje się na zrobienie trwałej, aby cieszyć się takim efektem.

Na wielkie wyjścia poleca się proste, ale efektowne upięcia, na przykład niedbałe koczki czy spięcie włosów tuż nad karkiem w luźny węzeł. Krótkie włosy można ciekawe upiąć ozdobnymi spinkami. Poza długością włosów i wybraniem odpowiedniej fryzury, należy dbać o to, aby kosmyki zawsze były w dobrej kondycji. W tej kwestii z pewnością możemy liczyć na pomoc i radę fryzjera. Specjalista nie tylko dobierze odpowiednią dla nas fryzurę, ale podpowie również jak dbać o włosy. Warto zapytać go o opinię na temat produktów, jakie znajdziemy obecnie w sklepach. W drogeriach aż roi się od szamponów i odżywek różnych marek.

Dobrze wiedzieć, które z nich są najbardziej odpowiednie do naszego typu włosów.

Komentarze