Puder transparentny - czym jest? Jakie ma zastosowania?

Pudrowanie twarzy - puder transparentnyPuder transparentny jest to puder z bezbarwnymi drobinkami matującymi cerę, co oznacza, że wybierając ten kosmetyk możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu na dobór odpowiedniego koloru i uniknąć efektu "maski" czyli nałożenia ciemniejszego lub jaśniejszego pudru od kolorytu cery.

Z tego też powodu puder transparentny jest uważany przez część kobiet za kosmetyk absolutnie konieczny, którego nie może zabraknąć w kosmetyczce.

Puder transparentny - przełom w makijażu?

Puder transparentny pojawił się na polskim rynku kosmetycznym kilka lat temu i jest ceniony przez wiele kobiet za bezbarwne matujące drobinki, które wtapiają się w naturalny kolor twarzy i szyi, nie kryjąc przy tym naturalnie występujących na twarzy barw, nie trzeba zatem takiego makijażu uzupełniać bronzerem, czy różem, jeśli cera jest promienna i zdrowa. Kolejną zaletą pudru transparentnego jest zmatowienie i zapobieganie przetłuszczaniu się cery w ciągu dnia, dzięki czemu przez cały dzień makijaż wygląda perfekcyjnie, tym bardziej iż puder transparentny ma właściwości utrwalające inne kosmetyki.

Ten rodzaj pudru doskonale sprawdza się również w przypadku osób, które mają bardzo delikatną i wrażliwą cerę, podatną na wypryski i zaskórniki powstające w kontakcie z codziennymi bakteriami i zanieczyszczeniami występującymi środowisku naturalnym. Nałożenie pudru transparentnego ochroni cerę przez czynnikami wywołującymi zaczerwienienia czy wypryski.

Większość pudrów transparentnych jest wykonywana na bazie naturalnych składników mineralnych, a więc nie zawiera substancji chemicznych powszechnie używanych w kosmetologii,  dodatkowo ma właściwości odżywiające cerę i w naturalny sposób poprawiające jej koloryt.

Zastosowanie pudru transparentnego

Puder transparentny ma wiele zastosowań:

  • Doskonale nadaje się do cery tłustej i mieszanej, którą doskonale matuje i zapobiega powstawaniu nieestetycznej warstwy sebum, czyli tłustej i błyszczącej powłoki pojawiającej się na twarzy w ciągu dnia.
  • Chroni skórę przed zanieczyszczeniami z zewnątrz zapobiegając powstawaniu wyprysków, zaskórników i podrażnień.
  • Jest doskonałym wykończeniem makijażu, puder transparentny nałożony na wykonany już makijaż, w tym podkład i cienie do powiek nie zmieni uprzednio nałożonych barw, sprawi natomiast, że skóra nie będzie się przetłuszczała, a makijaż postanie w nienagannym stanie na wiele godzin.

Puder transparentny - letni kosmetyk

Puder transparentny jest polecany przez cały rok, jednak latem sięga po niego znacznie więcej kobiet aniżeli w innych porach roku. Większość kobiet w okresie od później jesieni po wczesną wiosnę woli pudry koloryzujące nadające twarzy określony kolor, gdyż w tym czasie cera traci opaleniznę uzyskaną latem i staje się blada i mało atrakcyjna. Jednak wraz z pojawieniem się pierwszych promieni słońca coraz więcej kobiet i dziewcząt sięga po puder transparentny, który nie zakrywa promiennej i opalone twarzy, a jedynie zapobiega błyszczeniu się twarzy, które z racji wyższej temperatury na zewnątrz wzmaga się wiosną i latem.

Czy puder transparentny to kosmetyk dla każdego?

Mimo licznych zalet puder transparentny nie spełni oczekiwań osób, które używają pudru w celu zatuszowania niedoskonałości cery, nie będzie więc odpowiedni dla osób z cerą trądzikową, które chcą "zamalować" wypryski, nie sprawdzi się również w przypadku popękanych naczynek, które zostaną jedynie zmatowane, ale nie zakryte. Oczywiście jeśli osoby z wyżej wymienionymi problemami przed nałożeniem pudru transparentnego zastosują korektor lub podkład koloryzujący, zaś puder transparentny będzie im służył jedynie jako zwieńczenie całego makijażu również mogą uznać, że jest to puder, który spełnia swoją rolę w stu procentach. Należy jednak pamiętać, że nie jest to kosmetyk maskujący niedoskonałości cery i bez względu na to jak drogi produkt wybierzemy takim nie będzie.

Puder transparentny w kamieniu czy sypki?

Podobnie jak wszystkie inne rodzaje pudru tak i transparentny występuje zarówno w kamieniu jak i w postaci sypkiej. Nie ma tu złotego środka, który z nich jest lepszy, kosmetyczki kierują się zasadą, iż dla utrwalenia podczas wykonywania porannego makijażu lepiej sprawdza się puder sypki, natomiast w ciągu dnia, gdy pudru potrzebujemy jedynie w celu wykonania poprawek znacznie praktyczniejszy będzie ten w kamieniu, który nie oprószy nam ubrania i możemy go nakładać punktowo jedynie w miejscach, które tego wymagają.

Nasza porada

Puder transparentny jest przyjacielem każdej kobiety wybierającej się na całonocne przyjęcia, gdyż za jego pomocą możemy utrwalić makijaż przed wyjściem z domu i w trakcie trwania imprezy, kiedy tylko poczujemy, że twarz robi się wilgotna, wówczas nałożenie niewielkiej warstwy pudru transparentnego będzie zapobiegać przetłuszczaniu się twarzy i rozmazywaniu, a także bladnięciu makijażu. Należy jednak uważać by podczas przyjęcia nakładać naprawdę cienką warstwę pudru, wówczas makijaż będzie wyglądał naturalnie.

Komentarze

kupujemybuty.pl
Polecam markę Inglot - doskonała jakość w naprawdę przyzwoitej cenie. uwaga na pułapkę transparentnych pudrów, które nadają skórze biało-siny, niezdrowy odcień.