Tatuaże napisy - wzory, sentencje, czcionki

Tatuaż napis na nadgarstkuTatuaże to ozdoba naszego ciała, na jaką decydujemy się na całe życie. Popularnością cieszą się tatuaże z napisem. Jaką sentencję czy słowo wybrać, na jaką czcionkę się zdecydować oraz jaka lokalizacja dla tatuażu okaże się najbardziej trafiona?

Jaki napis można sobie wytatuować?

Tatuaże napisy to bardzo popularne motywy dla odważnych ozdób. Co można napisać, aby cieszyć się ciekawym tatuażem? Poniżej propozycje tego, co możemy wytatuować na swoim ciele.

Imię dziecka (z datą urodzenia)
Ciekawym i popularnym pomysłem jest wytatuowanie informacji dla nas najważniejszych, czyli imienia swojego dziecka (lub dzieci) z datą urodzenia. To wspaniała pamiątka wyjątkowego dnia, kiedy powitaliśmy na świecie swoją pociechę.

Imię ukochanej osoby (z datą poznania lub ślubu)
Warto zastanowić się również nad wykonaniem tatuażu z imieniem ukochanej osoby. Można dodać do niego np. datę poznania, zaręczyn czy ślubu. Pamiętajmy jednak, by dobrze przemyśleć zrobienie takiego tatuażu, zwłaszcza, jeśli nasz związek nie trwa długo. Zawsze oczywiście wierzymy, że dana relacja jest tą wyjątkową, na całe życie ale wato patrzeć na życie realnie: tatuaż jest pamiątką wieczną, w przypadku ewentualnego rozstania pozostanie nam niemiły ślad po bolesnej historii.

Ważne słowa, np. wiara, nadzieja, miłość - po polsku lub w innych językach
Dobrym pomysłem na wykonanie niewielkiego ale i subtelnego tatuażu, np. jako pierwszego w życiu, jest wytatuowanie sobie jednego, ważnego dla nas słowa, np. "miłość" lub po angielsku "love". Oczywiście do wzoru można dodać dodatkowe ozdobniki: gwiazdki, kwiatki czy inne elementy, które sprawią, że będzie prezentował się wyjątkowo.

Ważne dla nas zdania i motywujące cytaty, np. wiara czyni cuda, jestem silna, nigdy nie upadam – po polsku lub w innych językach
Możemy zdecydować się także na wytatuowanie sobie ważnej dla nas kwestii czy zdania, tekstu, które jest naszym motto. Może to być nasz cytat ale i inne słowa, które w pewnym sensie są dla nas ważne.

Cytaty z książek lub filmów
Nic nie sto a przeszkodzie, aby wytatuować sobie znany cytat z filmu czy ulubionej książki. Wybrane motto możemy okrasić nazwiskiem autora ale nie jest to konieczne.

Jaka czcionka do tatuażu z napisem?

Jeśli decydujemy się na wytatuowanie sobie słowa czy napisu, poza samą treścią musimy zdecydować się na rodzaj czcionki, jaką nasz tatuaż zostanie napisany. Doskonałym i chyba najpopularniejszym rozwiązaniem jest wybór czcionki kaligraficznej, czyli takiej, która imituje bardzo ładne, odręczne pismo. Litery są kształtne, równe, tatuaż wygląda, jakby ktoś go napisał na naszym dziele. Pismo takie jest klasyczne i bardzo zbliżone do współczesnego. Można także postawić na czcionki w stylu gotyckim, imitujące napisy z czasów średniowiecza. Taka stylizowana czcionka sprawia, że tatuaż jest wyjątkowo tajemniczy ale i nietypowy. Warto również rozważyć czcionki inspirowane stylem celtyckim.

Pismo celtyckie

Ciekawie prezentują się także czcionki odręczne, imitujące pismo współczesnego człowieka. Nie są to czcionki kaligraficzne, pismo nie musi być równe, jest za to bardzo naturalne. Ciekawym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na czcionki stylizowane na graffiti. Mogą być wykonane w kolorze i takie zwykle lepiej się prezentują. Tego typu wzory są często wykonywane przez osoby młode. Lubiane są także czcionki maszynowe, imitujące pismo z dawnych maszyn do pisania. A może coś dla wielbicieli westernu? Popularne są bowiem czcionki jak z westernu, imitujące pismo z Dzikiego Zachodu. Litery są drukowane, proste ze skromnymi ozdobnikami. To styl lubiany przez panów, zwłaszcza fanów filmów typu western oraz motocyklistów. Jeśli interesujesz się innymi kulturami, z powodzeniem możesz zdecydować się na tatuaż z napisem pisanym czcionką imitująca pismo egipskie, azjatyckie (np. pisany w języku chińskim czy japońskim, zwróć uwagę na poprawność zapisu), ciekawie prezentują się tez tatuaże napisane rosyjską cyrylicą.

Tatuaz napis chiński

Tatuaże z napisem: przykłady i pomysły

Owszem, pomysłów na wyjątkowy tatuaż z napisem jest wiele, jak więc wybrać ten idealny dla siebie? Poniżej znajduje się 10 ciekawych przykładów, którymi możesz się zainspirować, szukając wzoru dla siebie.

  • Nosce te ipsum - Poznaj samego siebie - doskonałe motto dla każdego, warto je wytatuować na ręce, przegubie dłoni ale i na karku: to krótka sentencja, więc doskonale się tam zaprezentuje. Ciekawie wygląda zapisana czcionką kaligraficzną (po polsku lub łacinie) ale i graffiti (po polsku).
  • What does not kill me makes me stronger - Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni - to znane powiedzenie, cytat z piosenki i motywujące powiedzenie, które doskonale sprawdzi się jako motto dla osób po kryzysie, np. rozwodzie, rozstaniu, stracie ukochanej osoby, zmianach życiowych. Warto wytatuować je w widocznym miejscu, np. przedramieniu, aby móc na nie stale spoglądać.
  • Carpe diem - Chwytaj dzień - proste, znane ale i cenione motto. Krótka forma sprawi, że można je wytatuować praktycznie wszędzie, zwykle jednak decydujemy się na taki wzór na rękach czy ramionach. Można wytatuować go po polsku i łacinie, najlepiej prezentuje się wytatuowany pismem odręcznym. Warto go dodatkowo ozdobić ciekawymi dekorami.
  • Amor vincit omnia - Miłość zwycięża wszystko - piękne i prawdziwe słowa, które jako tatuaż będą przypominały o sile miłości. Można go wytatuować w każdym momencie życia ale zwykle decydujmy się na noszenie takich słów po ważnych wydarzeniach w naszym życiu, np. zażegnaniu kryzysu.
  • Miłość / Love / Amour - jeśli marzy Ci się prosty tatuaż albo wykonujesz go po raz pierwszy, postaw na krótkie zdanie lub jedno słowo, np. miłość. To słowo znaczy nierzadko więcej niż inne, jest wymowne, piękne, dobrze się kojarzy. Możesz je napisać na swoim ciele w różnych językach, np. angielskim czy po francusku.
  • Free your mind - Uwolnij swój umysł - ciekawy cytat dla młodych ludzi ale i dorosłych. Doskonale prezentuje się na plecach wykonany pismem odręcznym. Można go dodatkowo ozdobić, np. motylkami czy gwiazdkami.
  • Follow your dreams - Podążaj za swoimi marzeniami - piękny cytat dla marzycieli, optymistów i nie tylko. Pozwala wierzyć, że warto dążyć do swojego szczęścia oraz spełniania swoich pragnień.
  • Forever yours - Na zawsze Twoja/Twój - tatuaż, który doskonale prezentuje się zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej. Posiadaczem tej drugiej jest frontman fińskiej grupy rockowej Sunrise Avenue, Samu Haber. Wokalista wykonał go, gdy jest to jednocześnie tytuł jednego z największych hitów zespołu. Jest on wytatuowany na przedramieniu. Tatuaż doskonale sprawdzi się także w innych lokalizacjach, np. w okolicy obojczyka. Można go wykonać pismem odręcznym, czcionką kaligraficzną oraz gotycką: nabierze tajemniczości.
  • Never lose hope - Nigdy nie trać nadziei - ciekawy cytat dla każdego, kto przeżył coś trudnego I się nie poddał lub dla ludzi, którzy wierzą, że nawet po najgorszych I najtrudniejszych chwilach nasze życie może się odmienić na lepsze. Cytat doskonale prezentuje się zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej. Najlepiej wykonać go kaligraficzną lub odręczną czcionką. Tatuaż wygląda wtedy naturalnie, jakby napisany przez kogoś dla ciele.
  • Be youself - Bądź sobą - proste ale jednocześnie uniwersalne stwierdzenie, doskonale nadające się na tatuaż praktycznie dla każdego, zarówno dla nastolatka, jak i osoby dorosłej, świadomej siebie, swoich wad i zalet. Sprawdzi się w miejscach widocznych, np. na przegubie dłoni czy na ramieniu. Warto go wytatuować pismem odręcznym lub inspirowanym gotykiem.

Komentarze

Inksearch
Jeśli szukacie inspiracji na tatuaż wilka to polecam odwiedzić tą stronkę https://www.inksearch.co/pl/search/wolf,wilk/all - bardzo dużo ciekawych inspiracji