Filmy o miłości: wzruszające, piękne, smutne, polskie

Filmy o miłościSzukasz ciekawego filmu o miłości na wolny wieczór z ukochanym lub babskie domowe kino? Poniżej 30 ciekawych propozycji: klasycznych, zabawnych, pięknych, wzruszających: o różnych obliczach miłości.

Filmy o miłości: klasyka kina

Pięć pierwszych propozycji to prawdziwa klasyka kina o miłości. Zapewne każdy z nas widział te filmy kilkukrotnie, ale chętnie do nich wracamy z uwagi na znakomite kreacje aktorskie oraz wyjątkowe historie, stanowiące kanwę tych produkcji.

 • "Titanic" - nikogo chyba nie dziwi pierwsza pozycja na liście filmów o miłości. To historia uczucia rodzącego się między młodą arystokratką, zaręczoną z niekochanym mężczyzną dla ratowania majątku, a ubogim rysownikiem, którzy spotkali się na pierwszym i jednym rejsie RMS Titanic...
 • "Uwierz w ducha" - romans z Patrickiem Swayze i Demi Moore to klasyka kina i prawdziwa gratka dla wielbicieli filmów romantycznych. Sam i Molly cieszą się swoją miłością aż do momentu, gdy Sam zostaje zaatakowany na ulicy. Pochylającą się nam nim twarz ukochanej to ostatnie, co zapamiętał... Budzi się jako duch i pomaga ukochanej, która uczy się żyć na nowo po stracie. Gdy Molly zaczyna grozić niebezpieczeństwo, Sam prosi znaną medium o pomoc.
 • "Bodyguard" - kolejna propozycja dla wielbicieli klasyki ze znakomitym duetem Whitney Houston i Kevina Costnera. Rachel to znana piosenkarka, ciesząca się rosnącą sławą. Gdy zaczyna dostawać listy z pogróżkami, obawiając się o życie swoje i synka zatrudnia ochroniarza z najlepszą opinią. Frank, choć na początku chłodny, zaczyna coraz więcej znaczyć w życiu Rachel.
 • "Notting Hill" - kolejna propozycja dla fanów klasyki: Will prowadzi księgarnię i mieszka w dzielnicy Notting Hill. Pewnego dnia dosłownie wpada na piękną kobietę: do tej pory znał ją z kinowego ekranu, teraz znana aktorka Anna Scott jest w jego domu... Historia pięknej, ale niełatwej miłości między zwyczajnym facetem i znaną aktorką.
 • "Pretty woman" - tej pary nikomu nie trzeba przedstawiać: Richard Gere i Julia Roberts stworzyli w tej produkcji znakomite kreacje. Biznesmen pyta o drogę prostytutkę, która oferuje, że wskaże mu kierunek i wsiada do jego samochodu, licząc na łatwy zarobek. Mężczyzna składa jej jednak pewną propozycję…

Komedie o miłości

Masz ochotę obejrzeć film o miłości ale i poprawić sobie nastrój? poniżej 4 ciekawe propozycje, które na pewno Cię zainteresują.

 • "Dziennik Bridget Jones" - trzydziestoletnia Bridget pracuje w redakcji, walczy z nadwagą, nałogiem palenia oraz rodzicami wciąż dopytującymi, kiedy zmieni stan cywilny - postanawia się… zakochać. Niestety, wybór pada na jej przystojnego, ale niestałego w uczuciach szefa, Daniela. Na rodzinnej imprezie spotyka dawno niewidzianego syna znajomych, Mark’a. Opowieść o samotności, kompleksach ale i miłości, która przychodzi czasami zupełnie niespodzianie.
 • "Jak w niebie" - David wynajmuje mieszkanie w okazyjnej cenie pięknej okolicy. Zachwycony zaczyna się urządzać, ale okazuje się że w mieszkaniu jest... kobieta. Piękna nieznajoma nie wie, kim jest i co tu robi... Przedstawia się jako Elizabeth. David, chcąc jej pomóc rozpoczyna z nią wędrówkę śladami jej wspomnień. Wszystkie drogi prowadzą do miejscowego szpitala. Okazuje się również, że jedyną osobą, która ją widzi i słyszy jest... on sam. Piękna opowieść o miłości, która łączy ziemię i.. niebo.
 • "Holiday" - wspaniała propozycja na świąteczny wieczór. Zbliża się Boże Narodzenie. Nieśmiała Iris, mieszkająca w Wielkiej Brytanii, dowiaduje się, że jej ukochany się zaręczył. W tym samym czasie w Los Angeles Amanda zostaje zdradzona przez partnera. Panie odnajdują się w sieci za pomocą strony, umożliwiającej zamianę domów. Postanawiają zamienić się nimi na okres świąt…
 • "To właśnie miłość" - kolejna propozycja na święta, opowiadająca historie kilku miłości, które są ze sobą powiązane. Poznamy między innymi wdowca, który musi zmierzyć się z opieką nad zakochanym pasierbem; zapracowaną żonę, która podejrzewa męża o romans w pracy; pisarza, który po rozstaniu z ukochaną przeprowadza się na wieś i poznaje piękność, która nie zna ani słowa po angielsku oraz nowego premiera, który boryka się z nadmierną sympatią do nowej pracownicy…

Dramaty i melodramaty o miłości

Chcesz się wzruszyć, a nawet rozpłakać? W takim razie na pewno zainteresuje Cię 8 kolejnych propozycji pięknych i wzruszających, momentami smutnych filmów o miłości.

 • "Biały oleander" - film o kobietach i dla kobiet. Ingrid jest introwertywną artystką, żyje w przygodnym związku i ma nastoletnią córkę, Astrid. Gdy dowiaduje się że kochanek ją zdradził, w zemście podaje mu napój z dodatkiem białego oleandra. Gdy mężczyzna wypija truciznę umiera a Ingrid trafia do więzienia. Rozpoczyna się tułaczka Astrid po domach dziecka i rodzinach zastępczych. To opowieść o wielu rodzajach miłości: kobiety do mężczyzny, matki do córki ale i tej wyjątkowej, pierwszej miłości, która zaskakuje Astrid i bardzo ją zmienia.
 • "Miłość i inne używki" - sprzedawca Viagry, beztroski Jamie Randall, zakochuje się z wzajemnością w pięknej Maggie. Okazuje się, że młoda kobieta jest chora na Parkinsona… Piękny film o tym, jak miłość staje w obliczu choroby i cierpienia.
 • "Szczęściarz" - żołnierz wraca z Iraku cały i zdrowy. Uważa, że życie uratowało mu zdjęcie kobiety, której nawet nie zna. Postanawia ją znaleźć… Na podstawie książki Nicolasa Sparksa.
 • "Dla Ciebie wszystko" - Dawson i Amanda byli razem jako nastolatkowie, pochodzili jednak z różnych środowisk i ich drogi się rozeszły. Spotykają się po latach na pogrzebie znajomego i odżywają dawne uczucia i emocje…
 • "Dom nad jeziorem" - lekarka Kate i architekt Alex odkrywają, że choć się nie znają to mieszkają… w tym samym domu. Dzieli ich różnica 2 lat. Komunikują się, wkładając listy do skrzynki nad brzegiem jeziora. Wymiana korespondencji zbliża ich do siebie.
 • "Jeden dzień" - nieśmiała Emma i przebojowy Dexter są znajomymi ze szkoły. Postanawiają spotykać się co roku tego samego dnia. Przyjaźnią się tak przez ponad 20 lat, w międzyczasie wchodzą w różne związki, robią karierę, cały czas jednak dzielą się ze sobą swoimi sukcesami i porażkami.
 • "Słodki listopad" - zapracowany Nelson spotyka Sarę, kobietę, która twierdzi, że będzie jej chłopakiem w listopadzie… Mężczyzna jest nieufny wobec niej, z czasem jednak zaczyna się przed nią otwierać… Piękna i wzruszająca historia o miłości z nieoczywistym zakończeniem.
 • "Miasto aniołów" - anioł Seth opiekuje się lekarską, Maggie, która straciła pacjenta na stole operacyjnym. Po pewnym czasie rodzi się między nimi uczucie, a Seth postanawia zejść na ziemię jako zwykły śmiertelnik i rozpocząć życie z ukochaną.
 • "Bez mojej zgody" - Anna jest najmłodsza z trójki rodzeństwa. Ma starszego brata oraz siostrę Kate, która choruje na białaczkę. Anna, odkąd się urodziła, pomagała Kate: oddawała jej krew, szpik... Zaczyna się zastanawiać, czy rodzice chcieli jej narodzin tylko dlatego, aby uratowała siostrę? Ona kocha siostrę, ale czy i ją ktoś kocha? Dziewczynka udaje się do prawnika... W międzyczasie dajemy się porwać drugiej płaszczyźnie filmu: historii Kate, która walczy ze śmiertelnym wrogiem i w tej walce: przy chemioterapii i bez włosów jest miejsce na tą pierwszą, wspaniałą miłość...

Filmy o miłości dla nastolatek i nie tylko

Poniżej cztery propozycje filmów o miłości dla nastolatek, ale nie tylko. Z pewnością obejrzy je również ze wzruszeniem każda dorosła kobieta.

 • "Szkoła uczuć" - popularny w szkole Landon za karę ma podejmować się prac na rzecz innych. Dzięki temu poznaje nieśmiałą córkę pastora… Piękna historia, w której pojawia się motyw miłości jako bodźca do pozytywnych zmian ale i choroby, cierpienia, które mogą stanąć na drodze uczuciu.
 • "Ósmoklasiści nie płaczą" - kolejna propozycja o podobnej tematyce, która - choć trudna - na pewno zachwyci i wzruszy nie tylko nastolatki. Akkie jest aktywną ósmoklasistka, gra w piłkę, ma wieku znajomych. Gorsze samopoczucie dziewczyny i wykonane badania sprawiają, że jej cały świat legnie w gruzach. Diagnoza brzmi jak wyrok: białaczka przekreśla jej szanse na karierę sportową, długie włosy, ale... nie pozbawia jej wsparcia przyjaciół. Ich miłość jest dla niej siłą w walce o zdrowie. Pojawia się również wyjątkowy chłopak...
 • "Pamiętnik" - Duke czyta kobiecie chorej na Alzheimera pamiętnik, czyli historię swojej miłości sprzed lat: związku ubogiego chłopaka i zamożnej dziewczyny. Dzięki lekturze odżywają w nim wspomnienia. Film na podstawie książki Nicolasa Sparksa.
 • "Ostatnia piosenka" - zbuntowana nastolatka Ronnie spędza wakacje u ojca. Pobyt w nadmorskim miasteczku sprawia, że zmienia się jej podejście do życia, odżywa jej miłość do muzyki. Pojawia się także pewien przystojny chłopak… Kolejna doskonała ekranizacja powieści Sparksa z Miley Cyrus w roli głównej.

Polskie filmy o miłości

Pora na filmy polskie: to piękne produkcje, które ukazują różne oblicza miłości: miłość rodzicielską, romantyczną, smutną, nieszczęśliwą… Na pewno warto poświecić im czas.

 • "Mała wielka miłość" - studentka antropologii Joanna Malczyk w czasie wakacji pracowała w Stanach Zjednoczonych. Z wakacji w Kalifornii przywozi pamiątkę: spodziewa się dziecka. Informuje o tym przyszłego ojca, prawnika, który nie ma zamiaru przyjeżdżać do Polski. Sytuacja zmienia się, gdy traci on pracę, a Joanna informuje go, że jest niepełnoletnia…
 • "Tylko mnie kochaj" - Michał, wzięty architekt pewnego dnia słyszy pukanie do drzwi. Otwiera i wita się z uroczą dziewczynką, która twierdzi, że jest on jej… tatą. Obce z pozoru dziecko budzi w mężczyźnie nieznane dotąd pokłady miłości: miłości rodzicielskiej.
 • "Jeszcze raz" - historia dwóch miłości: córki, która zakochuje się w koledze, który wiezie ją na wakacje nad morze oraz matki, rozwódki, tak spragnionej uczucia. Kontrast miłości nastoletniej i dojrzałej, piękne studium dla każdej kobiety.
 • "Nigdy w życiu" - pracująca w redakcji Judyta rozwodzi się z mężem i zostaje sama z nastoletnią córką. Układa sobie życie na nowo, buduje dom i spotyka kogoś, kto może sprawić, że jej życie na nowo nabierze rumieńców. Historia na podstawie bestsellerowej powieści Katarzyny Grocholi.

Propozycje filmów o miłości mniej oczywistych

Może Cię zaskoczyć obecność tych filmów na liście produkcji o miłości, ale… po ich obejrzeniu z pewnością stwierdzisz, że choć w sposób nieoczywisty, to opowiadają o miłości: pięknej, trudnej, nieszczęśliwej, wzruszającej, dającej nadzieję.

 • "Płonąca pułapka" - film, który na pierwszy rzut oka nie zainteresowałby pewnie zbyt wielu kobiet, ale... jego przesłanie jest na tyle interesujące i wzruszające ze, warto go obejrzeć np. razem z mężem, którego na pewno zainteresuje film, ukazujący pracę strażaków. Jack kocha swoją prace, uwielbia być strażakiem. Prywatnie też mu się układa: bierze ślub z ukochaną Lindą, na świat przychodzą ich dzieci. W trakcie jednej z akcji strażak zostaje uwięziony w płonącym wieżowcu. Wspaniała historia o miłości: do kobiety ale i do swojej pracy, która daje spełnienie ale i może okazać się śmiertelnie niebezpieczna.
 • "Uciec, ale dokąd?" - zbiegły więzień Sam znajduje schronienie na farmie samotnej wdowy. Wspaniała kreacja Jean Claude van Damme’a.
 • "Osada" - w małej osadzie w Pensylwanii żyje grupa ludzi, wśród nich niewidoma Ivy Walker, zakochana w zamkniętym w sobie Luciusie. W Ivy natomiast kocha się niepełnosprawny intelektualnie Noah. Pewnego dnia rani nożem rywala. Ivy decyduje się przejść przez las zamieszkały przez tajemnicze istoty, aby zdobyć lekarstwo i ratować ukochanego. Historia o miłości silniejszej niż strach ale i miłości nieszczęśliwej, która doprowadziła do tragedii.
 • "Historia Tomka Komendy" - najnowsza propozycja to oparta na faktach historia Tomasza Komendy, który niesłusznie skazany za zbrodnie, której nie popełnił: spędził w zakładach karnych o zaostrzonym rygorze 18 lat. Po wyjściu na wolność opowiedział swoją historię, która stała się podstawą do stworzenia niezwykłego filmu: o cierpieniu, samotności ale i miłości - tej najsilniejszej, matczynej miłości, która pozwoliła tej rodzinie przetrwać.

Komentarze