Numerologia - znaczenie, symbolika liczb

NumerologiaNumerologia jest jedną z najstarszych dziedzin ezoterycznych, która zajmuje się znaczeniem i symboliką  liczb oraz ich interpretacją. Numerologia jest pseudonauką o liczbach, a dokładniej o tym, jak liczby oddziałują na nas i nasze życie. Pozwala nam ona lepiej siebie poznać ale i odpowiedzieć na wiele pytań, dotyczących konkretnej osobowości. Celem numerologii jest uzyskanie lepszego względu na siebie samego, poznanie swoich mocnych i słabszych stron ale i swojego losu, przeznaczenia.

Numerologia jest wyjątkowo starą pseudonauką, wiara w liczby sięga bowiem czasów starożytnych, nawet do 2500 r.p.n.e. Dawniej wierzono bowiem, ze w liczbach kryje się niezwykłe i potężne źródło wiedzy o całym świecie ale i ludziach: naszym mocnych i słabszych stronach, predyspozycjach, zdolnościach, celach, jakie powinny nam przyświecać. Autorem ciekawego cytatu na temat liczb jest Pitagoras, znany wielbicielom matematyki. Powiedział on kiedyś, że "Wszystko jest liczbą. Liczba jest istotą wszystkich rzeczy". Mówił oczywiście o działaniach matematycznych w momencie ustalania twierdzeń. Jego słowa jednak mają wiele racji: pewne liczby są nam przypisane tak po prostu i nie możemy tego zmienić. Mowa oczywiście o dacie urodzenia ale również wielu innych liczbach, choćby posiadamy określony wzrost czy numer PESEL… Tak naprawdę jednak w numerologii najważniejszy jest dzień naszych urodzin. To ta wyjątkowa data, kiedy przyszliśmy na świat tak wiele może nam powiedzieć o nas samych.

Historia numerologii sięga czasów starożytnego Egiptu, praktykowali są również Sumerowie. Tradycję tą kontynuowali Fenicjanie, Babilończycy, Aztekowie oraz plemię Majów, każdy na swój sposób. Nauka o liczbach była znana również w Indiach ale to Chiny i odkrycia Chińczyków sprawiły, że powstały teorie wibracji, tak istotne we współczesnej numerologii. Ich istotą jest pogląd, że każdy z nas otacza się pewnymi liczbami i są to właśnie nasze wibracje. Termin numerologii jest jednak hasłem dość młodym, po raz pierwszy użyto go bowiem dopiero w latach 90-tych przez Juliana Stentona. Wcześniej numerologię nazywano nauką o liczbach, nauką numerów.

Numerologia jest przedmiotem zainteresowania wielu osób i badaczy. Osoby ją praktykujące i zgłębiające nazywają się numerologami. Są to osoby, posiadające zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę na temat liczb, cechuje je również empatia oraz wrażliwość emocjonalna. Warto wiedzieć, że numerologii absolutnie nie należy utożsamiać z wróżbiarstwem. Numerologia współistnieje z astrologią oraz wieloma dziedzinami rozwoju duchowego. Jeśli jest praktykowana we właściwy sposób może nam przynieść wiele cennych wskazówek, związanych z nami samymi. Może pomóc nam w uzyskaniu odpowiedzi na ważne pytania, np. dlaczego nie udaje mi się w związku, dlaczego nie mogę znaleźć dobrej pracy, jakie są moje mocne strony, itp.

Numerologia była, jest i będzie podziwiana i krytykowana, warto jednak wiedzieć, że obecnie staje się coraz bardziej popularna z uwagi na zainteresowanie rozwojem duchowym, teorię uważności, propagowaniem medycyny naturalnej oraz wglądu w siebie. Tylko od nas zależy to, czy wierzymy w numerologię i jak wykorzystamy wiedzę o liczbach, swojej liczbie numerologicznej i informacje o tym, jacy jesteśmy, jaki mamy potencjał. Nie musimy być zapalonymi wielbicielami numerologii ale warto zapoznać się z tym, czym ona jest i co mówi o nas nasza wibracja. Dzięki temu może uda się nam lepiej zrozumieć samych siebie oraz to, co się wokół nas dzieje. Jak powiedział Stefan Pacek "Liczby nigdy nie kłamią".

Wiele osób pozostaje sceptycznych do praktyk numerologicznych ale inni wierzą w moc liczb i tego, że dla każdego z nas przepowiedziana jest konkretna przyszłość.

Jaką jesteśmy liczbą w numerologii, jak to obliczyć? Co oznacza, że jesteśmy daną liczbą? W artykule znajduje się dokładny instruktaż wyznaczania liczby numerologicznej oraz opis każdej z nich.

Numerologiczne liczby - znaczenie

  1. Numerologiczna 1
  2. Numerologiczna 2
  3. Numerologiczna 3
  4. Numerologiczna 4
  5. Numerologiczna 5
  6. Numerologiczna 6
  7. Numerologiczna 7
  8. Numerologiczna 8
  9. Numerologiczna 9

Wyznaczanie swojej liczby w numerologii

Numerologia w wyznaczaniu liczby i jej interpretowaniu bazuje na tym, co zostało nam dane i nie możemy tego zmienić. Mowa o dacie urodzenia, wyjątkowym dniu, w którym przyszliśmy na świat. To liczby, które z jakiegoś powodu zostały nam przypisane i to właśnie one pozwalają nam na wyznaczenie tej wyjątkowej w numerologii liczby. Jak obliczać swoją liczbę? Wystarczy wypisać na kartce swoją datę urodzenia, np. 01.01.1990 i teraz dodać wszystkie cyfry w tej dacie: 0+1+0+1+1+9+9+0. W tym wypadku wychodzi nam liczba 21. Jeśli otrzymana liczba jest dwucyfrowa, cyfry znów należy dodać i tak dowiadujemy się, że jesteśmy numerologiczną Trójką (2+1=3).

Wiele osób stosuje wyjątek od tej reguły i stosuje tak zwane liczby mistrzowskie: 11, 22 i 33 - tych liczb nie redukujemy, tzn. po zsumowaniu cyfr z daty urodzenia nie dodajemy ich do siebie, np. osoba urodzona dnia 25.11.2000 roku: 2+5+1+1+2+0+0+0=11 - jest numerologiczną Jedenastką. Inne źródła zakładają, że liczbą numerologiczną jest tutaj 9.

Bez względu na to, czy wierzymy w magię liczb czy tez nie, z pewnością przeczytanie ciekawych informacji o swojej liczbie numerologicznej dla każdego z nas będzie okazją do lepszego poznania siebie i skonfrontowania swojej wiedzy o sobie samym z tym, co mówi numerologia, a dokładniej jakie znaczenie ma tak wyjątkowy zestaw liczb, jak data naszego urodzenia.

Poniżej opis kolejnych 9 liczb numerologicznych, co pozwoli nam odnaleźć swoją i dowiedzieć się o sobie czegoś więcej.Spis treści
Numerologia - znaczenie, symbolika liczb
Numerologiczna 1
Numerologiczna 2
Numerologiczna 3
Numerologiczna 4
Numerologiczna 5
Numerologiczna 6
Numerologiczna 7
Numerologiczna 8
Numerologiczna 9

Komentarze