Cytaty na Walentynki

Cytaty na WalentynkiWalentynki to święto zakochanych, które ma swoje korzenie w kulturze amerykańskiej. W Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii dnia 14 lutego czczono patrona zakochanych, świętego Walentego. Tego dnia zakochani przesyłali sobie miłosne liściki i dawali drobne prezenty na znak swoich uczuć. Święto to przywędrowało do naszego kraju już jakiś czas temu. Choć wielu z nas z przymrużeniem oka patrzy na osoby, kupujące 14 lutego kwiaty czy czekoladki… Kto z nas nie chciałby dostać tego dnia romantycznej walentynki?

Doskonałym dodatkiem to prezentu na Walentynki może być romantyczny cytat, który dołączymy np. do kartki z życzeniami.

Poniżej 25 ciekawych cytatów na Walentynki. Są to aforyzmy o miłości, które z pewnością zachwycą każdego.

"Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą".
Św. Paweł z Tarsu
To chyba najbardziej znany i jeden z najpiękniejszych cytatów o miłości. Idealny jako uzupełnienie kartki z życzeniami czy walentynkowego bileciku.

"Prawdziwa miłość oznacza, że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz".
Nicholas Sparks
Autor powieści również ciekawie wypowiedział się o miłości. Według niego to sytuacja, gdy na czyimś szczęściu zależy nam bardziej niż na własnym. Zapewne każda zakochana osoba zgodzi się z tym stwierdzeniem.

"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku".
Antoine de Saint Exupery
Kolejny znany autor o miłości, tym razem już o samej istocie kochania. Według autora cytatu miłość nie oznacza patrzenia na siebie, ale jest synonimem wspólnej drogi, jaką obieramy - to wprost idealny cytat na Walentynki, ale nie tylko. Może znaleźć się na liściku, który przykleimy do lustra. Podczas porannej toalety ukochana osoba będzie mieć miłą niespodziankę.

"Miłość nie jest skarbem, który się posiadło, lecz obustronnym zobowiązaniem".
Antoine de Saint-Exupéry
Ponownie ten sam autor, ale nieco inaczej. To ważne słowa dla każdej zakochanej osoby, przypominające o tym, że miłość wiążę się z odpowiedzialnością.

"Prawdziwa miłość zaczyna się tam, gdzie niczego już w zamian nie oczekuje".
Antoine de Saint-Exupéry
Trzeci jego cytat mówi o tym, że o miłości można mówić wtedy, gdy w relacji nie chcemy niczego w zamian od drugiej strony, tylko tego, aby z nami była.

"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie".
Antoine de Saint Exupery
I kolejny od tego samego autora: to piękne podsumowanie poprzednich. Według niego bowiem nie możemy mówić o wyczerpaniu się prawdziwej miłości. Im więcej bowiem dajemy z siebie, tym jest ona silniejsza i bardziej trwała.

"Zakochanie się jest łatwe. Zakochiwanie się w tej samej osobie w kółko to coś niezwykłego".
Crystal Woods
Ciekawe słowa o miłości, a także o zakochaniu. Zakochiwanie się - według autora - jest łatwe, ale zakochiwanie się stale w tej samej osobie, czyli kochanie jej to kwintesencja ludzkiego szczęścia. Idealny cytat do umieszczenia na walentynkowym liściku czy kartce z życzeniami z okazji ślubu.

"Miłość jest jak ogień w deszczowy dzień: cały czas musisz go podsycać, chronić i pilnować, bo zgaśnie".
Guillaume Musso
Podobne słowa na temat miłości, o tym, że należy stale nad nią pracować, jak w cytacie: podsycać je ogień, aby nigdy nie zgasł. Cytat idealny na Walentynki czy zaproszenie ślubne.

"Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest".
William Wharton
Bardzo wartościowe słowa dla każdego, kto kocha i jest kochany. Według autora miłość to akceptacja: kochamy kogoś takiego, jakim jest. Cytat idealny na Walentynki ale i rocznice oraz inne ważne dla naszego związku dni.

"Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie".
Victor de Lima Barreto
Znany i bardzo lubiany cytat, który często pojawia się na ślubnych zaproszeniach. Czy i Wasz związek tak wyglądał? Niby przypadkowe spotkanie, które zmieniło Wasze życiorysy na zawsze?

"Miłość jest stanem, w którym szczęście innej osoby jest częścią twojego".
Robert A. Heinlein
Cytat podobny do jednego z poprzednich, mówi o tym, że w miłości szczęście drugiej osoby jest dla nas bardzo ważne i zgodzi się z tym każdy, kto kogoś kocha.

Cytaty na Walentynki

"Kiedy czyjeś szczęście staje się Twoim szczęściem, to jest to miłość".
Lana del Ray
Jeszcze raz na ten sam temat - krótki, ale bardzo treściwy cytat na Walentynki. Doskonale nadaje się również jako zapełnienie kartki z życzeniami z okazji czyjegoś ślubu.

"Kochać, to znaczy wiedzieć o tym, co jest najgorsze w drugim człowieku i mimo to pragnąć go nadal całym sercem".
Cody McFadyen
Jeśli kogoś kochamy to oczywiście zauważmy jego wady (inaczej jest w przypadku zakochania, gdy idealizujemy ukochaną osobę), ale dzięki temu jest dla nas jeszcze bardziej wyjątkowa.

"Na świecie istnieje jedyna rzecz warta życia: bezgranicznie kochać istotę, która kocha nas bezgranicznie".
F. Mauriac
Piękny cytat na kartkę z walentynkowymi życzeniami. Sens miłości i życia w jednym, nic dodać, nic ująć.

"Jedno jest tylko w życiu szczęście - kochać i być kochanym".
George Sand
Te same słowa w nieco innym wydaniu: tak wygląda przepis na szczęście w życiu: obdarzyć miłością ale i być przez kogoś kochanym.

"Kochać to odnajdywać własną duszę przez duszę ukochanego".
Edgar Lee Masters
Ciekawe słowa dla zakochanych, zwłaszcza osób w długoletnich związkach. Po przeanalizowaniu swojej relacji zapewne wielu z nas dojdzie do wniosku, że bycie razem bardzo ich zmieniło, że odnaleźli sens życia i siebie dzięki byciu z ukochaną osobą.

"Życie bez miłości to czarodziejska latarnia bez światła".
Johann Wolfgang Goethe
Znany autor ciekawie wypowiedział się na temat miłości. Życie bez niej porównał do latarni bez światła. Jego słowa mówią więc same za siebie.

"Miłość jest jak nieusuwalne znamię, przetrwa burze i nigdy nie zadrży. Miłość nie zmienia się z czasem, w ciągu godzin czy tygodni, ale potwierdza się, nawet u progu przeznaczenia".
William Shakespeare
Znany dramatopisarz również wiele mówił o miłości. Dla niego była uczuciem wiecznym, co może być bardzo krzepiące dla wielu zakochanych. Cytat idealny do wpisania na kartkę z walentynkowymi życzeniami.

"Żadna wielka miłość nie umiera do końca. Możemy strzelać do niej z pistoletu lub zamykać w najciemniejszych zakamarkach naszych serc, ale ona jest sprytniejsza - wie, jak przeżyć".
Jonathan Carroll
Carroll podobnie wypowiadał się o miłości. Uważał, że prawdziwa miłość jest wieczna, wie, jak przetrwać mimo zawirowań losu. Cytat idealny na Walentynki ale i na rocznicę, zwłaszcza po trudniejszych chwilach ku pokrzepieniu.

"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać".
Jan Paweł II
Jeden z trzech umieszczonych w artykule cytatów o miłości autorstwa Jana Pawła II, który o tym uczuciu mówił bardzo wiele.

Cytaty na Walentynki

"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym".
Jan Paweł II
Proste, ale jakże ważne słowa. Dlaczego szukamy miłości? Dlaczego chcemy się zakochać? Wiemy bowiem, że jedynie kochając i będąc kochanymi możemy osiągnąć życiowe szczęście.

"Miłość mi wszystko wyjaśniła, miłość wszystko rozwiązała, dlatego uwielbiam tę miłość, gdziekolwiek by przebywała".
Jan Paweł II
Jan Paweł II pisał o wielu rodzajach miłości: do rodziny, przyjaciół, do Boga, do ludzi, zwłaszcza młodzieży. Powyższe słowa można odnieść praktycznie do każdej osoby, którą kochamy.

"Nikt nikogo nie traci, bo nikt nikogo nie może mieć na własność. I to jest najważniejsze przesłanie miłości - mieć najważniejszą osobę na świecie, ale jej nie posiadać".
Paolo Coelho
Piękne słowa dla każdego, kto kocha. Pamiętajmy, że miłość nie oznacza posiadania danej osoby, ale bycie z nią i dla niej.

"…Miłość potrafi wydobyć z nas to, co najlepsze. Pewność, że można żyć dalej. Odwagę, by wyznać prawdę czy siłę, by trwać w nadziei".
Mary Alice z serialu "Gotowe na wszystko"
Bohaterka znanego serialu pięknie wypowiedziała się o miłości, warto zapamiętać te słowa.

"Kiedy się spotkaliśmy, zrozumiałam, kim jest Mężczyzna. Ten idący chodnikiem naprzeciw mnie bohater mojego życia".
Manuela Gretkowska
Na koniec coś dla kobiet: takie słowa o sobie chciałby na walentynkowej kartce przeczytać każdy zakochany mężczyzna.

Po lekturze powyższych cytatów z pewnością każdy z nas znajdzie ciekawy cytat na Walentynki ale i aforyzm, który umieści na ślubnym zaproszeniu czy życzeniach z tej okazji dla znajomych. Można również wykorzystać cytaty do stworzenia dekoracji do domu, np. w formie naklejki na ścianę. To doskonały sposób na ozdobienie wnętrza ale i przekazanie własnych treść.

Komentarze