Cytaty o marzeniach

Cytaty o marzeniachMarzenia są istotną częścią naszego życia: sprawiają, że mamy cel w życiu, dodają nam sił w walce z przeciwnościami losu, poprawiają nastrój, mobilizują do zwiększonego wysiłku. Warto posiadać życiowe motto o marzeniach, które stanie się naszą życiową dewizą, motywującą do dalszego działania.

Poniżej znajduje się 7 ciekawych i pięknych cytatów nt. marzeń, które warto poznać i zapamiętać

Pozwolą nam na poprawę nastroju w gorszej chwili ale i sprawią, że łatwiej podniesiemy się po porażce.

"Bylibyśmy niejako martwi, gdybyśmy już nie mieli o czym marzyć"
Lucy Maud Montgomery, Ania na uniwersytecie
Autorką pierwszych dwóch cytatów jest znana pisarka, spod pióra której wyszła seria doskonałych książek dla młodzieży o losach rezolutnej i wrażliwej sieroty, Ani Shirley, która zamieszkała na Zielonych Wzgórzu i rozpoczęła szczęśliwe życie u boku życzliwych sobie ludzi. Ania była nastolatką o wyjątkowo bujnej wyobraźni, uwielbiała marzyć i zachęcała do tego wszystkich wokół. Pierwszy cytat traktuje właśnie o marzeniach, które są tak ważne w naszym życiu. Czy to nie za odważne stwierdzenie, że bylibyśmy martwi, gdyby nie marzenia? cytat to oczywiście przenośnia, odwołuje się do stanu ducha osoby, która nie marzy jest wtedy niejako "martwa". Marzenia bowiem, nawet te wyjątkowo nierealne, sprawiają, że chce się nam żyć i działać, mimo niepowodzeń. Takiego zdania była właśnie bohaterka powieści.

"Nigdy nie jest się za starym, by marzyć. A marzenia też się nie starzeją"
Lucy Maud Montgomery, Ania z Szumiących Topoli
Kolejny cytat o marzeniach to także słowa L.M. Montgomery, a dokładniej zostały włożone w usta jej bohaterki, Ani. To proste ale i piękne słowa, zgodnie z którymi marzyć możemy ale i powinniśmy praktycznie na każdym etapie naszego życia, w każdym wieku. Marzyć może dziecko, nastolatek, osoba dorosła czy senior. Marzyć może chory i zdrowy, bogaty i biedny. Marzenia każdego z nas są inne ale właśnie na tym polega ich piękno.

"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie"
Paulo Coelho, Alchemik
Wyjątkowo piękne słowa znanego pisarza. Zgodnie z tym cytatem każde marzenie może się spełnić jeśli tylko będziemy tego chcieli. To aforyzm niezwykle inspirujący, pozwala nam wierzyć, że cały świat pomaga nam spełniać nasze pragnienia. Niejednokrotnie tak właśnie jest, istotne jest tylko to, aby nie przegapić czasu, gdy warto walczyć o swoje marzenia.

"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące"
Paulo Coelho, Alchemik
Autor "Alchemika" stwierdził również, że to właśnie marzenia sprawiają, że życie nabiera kolorów, dodają mu uroku ale i sensu. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ każde marzenie, nawet to ostatecznie niespełnione, sprawia, że życie staje się bardziej wartościowe, a my nabieramy ważnych i cennych doświadczeń.

"Ty naprawdę nie rozumiesz, prawda? - rzekła. - Ja wcale nie chcę wszystkiego, czego pragnę. Nikt tego nie chce. Nie tak naprawdę. Co to za zabawa dostawać wszystko, o czym się marzy, tak po prostu? Wtedy to nic nie znaczy. Zupełnie nic"
Neil Gaiman - Koralina
Ciekawy cytat z książki dla dzieci. Bohaterka, Koralina przekazuje istotne informacje dla małych czytelników ale i nam z pewnością wydadzą się one wartościowe. Z fragmentu książki wynika, że tak naprawdę nie chcemy spełniać wszystkich swoich marzeń, a już na pewno nie bez wysiłku. Nie ma to bowiem takiej wartości jak to, o co musieliśmy trochę powalczyć. Tyczy się to oczywiście nie tylko marzeń.

"Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi o to, że jedni przez całe życie śnią o przygodach a inni, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki, wstają z fotela i wyruszają na spotkanie swoich marzeń"
Wojciech Cejrowski - Gringo wśród dzikich plemion
Znany podróżnik również mówił o marzeniach. Według niego ludzie dzielą się na tych, którzy realizują swoje marzenia i resztę świata. Ci pierwsi są na tyle odważni, że nie tyle pragną czegoś ale nie boją się realizować swoich pomysłów i marzeń. Z pewnością podróżnik zalicza się właśnie do tej grupy. Warto czasami porzucić sferę wyobrażeń i próbować choć sprawić, by dane pragnienie stało się rzeczywistością.

"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać"
Walt Disney
Na koniec piękny cytat Walta Disney’a, jakże inspirujący i motywujący do działania. Jeśli potrafimy ułożyć w głowie jakieś marzenie, mieć jakiś cel, potrafimy także tego dokonać. Oczywiście nie zawsze tak jest ale z pewnością wiele prawdy jest w stwierdzeniu, że wszystko rodzi się w naszej głowie. Dobre nastawienie to nierzadko już połowa sukcesu, a przypadku marzeń właśnie o sukces nam chodzi.

Uważasz powyższe cytaty za inspirujące? To świetnie, wybierz ten/te, który/e najbardziej Ci się podobają i zapisz je w widocznych lub ważnych dla siebie miejscach, np. w swoim notesie, na lodówce lub wykonaj naklejkę na ścianę z takim mottem. Stanie się wyjątkową ozdobą pokoju czy miejsca pracy.

Komentarze