Stop dla nadmiernej wilgotności okolic intymnych

Wilgotność okolic intymnychBardzo często kobiety doświadczają nieprzyjemnych problemów zdrowotnych okolicy intymnej. Wśród nich pojawia się nadmierna wilgotność, co może prowadzić do powstawania nieprzyjemnego zapachu.

Jakie mogą być przyczyny tego stanu oraz jak skutecznie sobie z nim radzić?

Przyczyny nadmiernej wilgotności

Zewnętrzna powierzchnia pochwy narażona jest na wiele czynników szkodliwych, które mogą być przyczyną stanu chorobowego i nieprzyjemnego zapachu. Do najczęstszych należy nadmierne pocenie się, nietrzymane moczu, zmiany hormonalne, miesiączka, upławy, aktywność seksualna oraz infekcje pochwy. Jeśli kobieta zauważy zmiany w wyglądzie wydzieliny pochwowej, a do tego skarży się na nieprzyjemny zapach, pieczenie lub świąd,  może to oznaczać infekcję. Jej przyczyną może być grzybica lub infekcja bakteryjna. W takim przypadku należy udać się do lekarza, który zastosuje odpowiednie leczenie.

Jak radzić sobie z problemem nadmiernej wilgotności?

W przypadku podejrzenia infekcji okolic intymnych, kobieta powinna zwrócić się do lekarza. Do tego czasu, w trakcie leczenia farmakologicznego oraz w przypadku, gdy przyczyną nie jest infekcja grzybiczna lub bakteryjna, należy szczególnie zadbać o higienę intymną. Podstawą jest mycie okolic intymnych przynajmniej dwa razy dziennie przy zastosowaniu odpowiednich środków. Warto sięgnąć wtedy po produkty łagodne, które wspierają naturalne funkcje ochronne, ale też odświeżają i zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Warto stosować zarówno płyny do higieny intymnej, jak też specjalne spraye blokujące nieprzyjemny zapach. Przeznaczone są one do codziennego stosowania, nie zawierają alkoholu, barwników i parabenów. Dzięki wyjątkowej formule są łagodne, doskonale oczyszczają okolice intymne i zapobiegają przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu spowodowanego nadmierną wilgotnością.

Komentarze